Репортаж 23 Юли 2024

Освежен дубъл на Лудогорец с победа на старта на новия сезон

Вторият представителен тим на Лудогорец записа победа в първия мач от новия сезон във Втора професионална лига. Момчетата на Захари Сираков...

Вторият представителен тим на Лудогорец записа победа в първия мач от новия сезон във Втора професионална лига. Момчетата на Захари Сираков постигнаха успех с 2:0 срещу Локомотив /Горна Оряховица/ в мач от първия кръг, изигран в комплекс "Гнездо на орли".

Съставът на разградчани излезе на терена обновен и първият съдийски сигнал маркира дебюта на доскорошни играчи от третия отбор на родния шампион. Виновникът за крайния резултат обаче бе само един, след като Хюсеин Кельовлуев два пъти се разписа във вратата на гостите. Той бе точен след удар от границите на наказателното поле, а след корнер и разбъркване отново Кельовлуев се оказа най-съобразителен, за да однесе победата за своя тим и важните на старта на шампионата три точки. И двете попадения паднаха през първата част на мача, съответно в 8-та и 38-та минута.

Второто полувреме не се отличи с активна игра, мачът се поизнерви, което доведе до много накъсвания на играта и по-малко футболни достойнства на терена.

Като за пърив мач съм доволен от показаното от футболистите, особено през първото полувреме. Важно е, че постигнахме заложената цел да победим, което ни дава и допълнително самочувствие, заяви старши треньорът на дубъла на Лудогорец Захари Сираков.

След първия домакински мач в началото на новия шампионатен сезон, за втория кръг Талантите на "орлите" ще гостуват на ЦСКА 1948 в столицата.

Лудогорец II - Локомотив (Горна Оряховица) 2:0