Репортаж 18 Май 2024

Дубълът на Лудогорец допусна загуба с 1:4 от Спартак (Варна)

Дубълът на Лудогорец допусна загуба с 1:4 от Спартак (Варна) в последния домакински мач за пролетния шампионатен дял. Срещата от XXXIII кръг във...

Дубълът на Лудогорец допусна загуба с 1:4 от Спартак (Варна) в последния домакински мач за пролетния шампионатен дял. Срещата от XXXIII кръг във Втора професионална лига се изигра в компекс "Гнездо на орли".

Срещата предложи динамична игра с множество голови положения и пред двете врати. Оше в 5-тата минута след първия съдийски сигнал Хюсеин Кельовлуев застраши стража на гостите със силен шут, който обаче попадна в ръцете на вратаря на варненци. За Лудогорец последва изпълнение от корнер, което обаче мина над вратата. В 28-та минута "зелените" отново се разминаха с попадение, след като топката мина встрани от вратата, а отлична намеса на вратаря Златомир Стоименов опази резултата нулев. До 43-тата минута, когато Ахмед Ахмедов се разписа за 0:1. Само две минути по-късно той отново оплете кълбото в мрежата на разградчани за 0:2.

След подновяването на играта Димитър Господинов намали изоставането на "орлите". Попадението падна в 52-рата минута от пряк свободен удар. Последваха още добри намеси на стража на Лудогорец, като не липсваха удари и към вратата на Спартак. В 76-тата минута Даниел Начев вкара за 1:3, след което разградчани улучиха гредата, а в 87-та минута Ахмед Ахмедов направи своя хеттрик и оформи крайното 1:4.

Доволен съм от показаната игра и вложеното старание. Елементарни индивидуални грешки ни костваха победата, на моменти някои губят концентрация, а опитният нападател на Спартак ни наказа за грешките. Продължаваме да работим, за да отстраняваме пропуските, коментира наставникът на дубъла на Лудогорец Захари Сираков.

След спечелените три точки и кръг преди края Спартак (Варна) еднолично оглавява класирането и от следващия сезон ще играе с основния отбор на Лудогорец в Първа професионална лига. А в следващия шампионатен кръг дубълът на Шампиона ще гостува на Марица (Пловдив).

Лудогорец II - Спартак (Варна) 1:4