Репортаж 6 Август 2023

Лудогорец II грабна победата над Струмска слава в края на добавеното време

Лудогорец II спечели трудна, но сладка победа с 1:0 над Струмска слава (Радомир), като "орлите" отбелязаха победното попадение от дузпа в самия край...

Лудогорец II спечели трудна, но сладка победа с 1:0 над Струмска слава (Радомир), като "орлите" отбелязаха победното попадение от дузпа в самия край на добавеното време на срещата. Успехът бе първи за момчетата на Тодор Живондов от старта на първенството във Втора лига.  Мачът от програмата на IV кръг се игра на стадион "Гнездо на орли".

Първата голова ситуация пред вратата на гостите бе още в 3-та минута. Хюсеин Кельовлуев и Пипа разиграха добре по десния фланг, топката стигна до Цветослав Петров, но от наказателното поле той стреля в тялото на Драгомир Петков. В 9-та минута Рай влезе остро в центъра и отправи опасен удар, но бранител успя да отбие в корнер. В 18-та минута Йоан Йорданов намери добре Хюсеин Кельовлуев в пеналта, но шутът на бързака премина край вратата. В 31-та минута Рай напредна добре отляво и центрира, а Кельовлуев засече с глава, но встрани от целта. В 43-та минута Методий Стефанов нахлу отдясно в наказателното поле и стреля, но и в този случай топката не попадна в очертанията на вратата.

След почивката първата по-добра ситуация за попадение се откри пред талантите на Шампионите в 70-та минута. След заучено положение при изпълнение на фал Цветослав Петров отправи удар по тревата, но край вратата. Три минути по-късно при подобна ситуация Петров намери Димитър Илиев в наказателното поле, но шутът на бранителя прелетя над напречната греда. В 80-та минута бърза контраатака на гостите изненада отбраната на разцградчани, но вратарят Умут Хамил отрази удара на излезлия очи в очи с него Стелиън Георгиев. В 90-та минута Цветослав Петров отново обстрелва Драгомир Петков, но стражът се справи. В самия край на добавеното време играч на Струмска слава игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Михаел Павлов посочи бялата точка. Цветослав Петров изпълни точно дузпата за крайното 1:0.

Труден, но заслужен успех за нашия отбор. Момчетата играха на върха на възможностите си. Според мен превъзхождахме съперника и създадохме доста ситуации за гол, които за жалост не завършихме по най-добрия начин. Този път спортното щастие бе на наша страна и успяхме да спечелим, макар и в края на добавеното време, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СТРУМСКА СЛАВА  1:0

1:0 Цветослав Петров (90 + 3 - дузпа)

Лудогорец II: Умут Хабил, Методий Стефанов, Педро Енрике, Анастас Пемперски, Димитър Илиев, Йоан Йорданов, Петър Караангелов, Рай Насименто, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров капитан, Пипа

Струмска Слава: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Рафаил Пърликов, Мартин Костов, Слави Косов, Стивън Кирилов, Кристиян Китов, Антонио Ласков, Борислав Николов капитан, Александър Аспарухов, Алекс Желев

Лудогорец II - Струмска слава 1:0