Репортаж 18 Март 2023

Лудогорец II с трета поредна победа в Русе

Лудогорец II спечели с 1:0 гостуването си на Дунав в Русе за мача от XXIII кръг на първенството във Втора лига. Успехът е трети пореден за момчетата...

Лудогорец  II спечели с 1:0 гостуването си на Дунав в Русе за мача от XXIII кръг на първенството във Втора лига. Успехът е трети пореден за момчетата на Тодор Живондов, които в предишните два кръга победиха с 3:1 Спартак в Плевен и с 1:0 Литекс на "Гнездо на орли".

Двата отбора направиха здрав мач, в който преобладаваха единоборствата, а головите ситуации бяха малко. Закономерно първата част завърши с нулево равенство.

След почивката разградчани успяха да надхитрят съперника с гол в 53-та минута. Разписа се Алекс Луканов, който бе най-съобразителен, след като стража на домакините изпусна топката при едно центриране от ъглов удар.

Двубоят бе оспорван и равностоен. Нашите съперници играха повече с топката, но без да стигат до чисти голови ситуации. Ние играхме по-затворено, а това се оказа печеливш подход, който в крайна сметка ни донесе успех, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ДУНАВ (РУСЕ) -  ЛУДОГОРЕЦ II 0:1

0:1 Алекс Луканов (53)

Дунав: Дамян Дамянов, Денислав Минчев, Никола Борисов, Георги Вълчев, Джан Хасан, Димитър Тодоров, Емил Янчев, Калин Георгиев, Юго Комано, Мирослав Будинов, Йордан Димитров

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Алекс Луканов, Владислав Найденов, Валентин Цветанов, Велислав Минков, Бранимир Костадинов, Александър Ганчев, Хюсеин Кельовлуев, Жоржиньо, Росен Иванов