Репортаж 12 Март 2023

Десподов с хеттрик за Лудогорец при драматична победа

Кирил Десподов избухна с хеттрик в повторния дебют на Ивайло Петев начело на Лудогорец, а „орлите“ много трудно победиха Черно море с 3:2. Два гола...

Кирил Десподов избухна с хеттрик в повторния дебют на Ивайло Петев начело на Лудогорец, а „орлите“ много трудно победиха Черно море с 3:2. Два гола за варненци отбеляза Исмаил Иса, но в крайна сметка трите попадения на Десподов върнаха усмивките в Разград.

Черно море шокира шампионите още в 8-ата минута. Тогава „моряците“ направиха много добра и бърза атака отдясно, миналата през Виктор Попов, Мазир Сула и Алекс Фернандес, който подаде за Исмаил Иса и той с много хубав изстрел не остави никакви шансове на Серджио Падт. След това Алекс Фернандес пробва своя мерник, но Падт този път спаси.

В 13-ата минута напречната греда спаси Черно море. Тодор Неделев си нагласи топката и с левачката изстреля истински снаряд, той преодоля вратаря Иван Дюлгеров, но не и напречната греда. Последва още една добра атака на Лудогорец. Неделев върна за Десподов, който обаче не успя да уцели вратата. Натискът на домакините даде ефект и Лудогорец изравни в 20-ата минута. Тодор Неделев даде добър пас за Игор Тиаго, той намери Кирил Десподов, който с тяло финтира Цветомир Панов и със силен изстрел не остави шансове на Иван Дюлгеров – 1:1. В 32-ата минута Пипа проби добре отдясно и подаде по земя за Доминик Янков. Той стреля от движение, но Виктор Попов го блокира добре и топката излезе в аут.

Черно море обаче препарира Лудогорец в 35-ата минута. След много бърза контраатака, подхваната от Александър Василев, топката стигна до Алекс Фернандес, който с отличен пас намери непокрития Исмаил Иса и той без проблеми преодоля Серджио Падт – 2:1 за варненци.

В 51-ата минута Лудогорец бе много близо до изравняване. Пипа центрира чудесно отдясно към Нареси. Той с глава стреля отлично, но Иван Дюлгеров блесна със страхотно спасяване. Последва още една опасна контра на Черно море, завършена с удар на Мазир Сула. След това домакините направиха голям пропуск. След центриране от корнер на Десподов топката стигна до Франко Русо, а след това и до Якуб Пьотровски, който направи по-трудното и не уцели вратата. След час игра Кирил Десподов центрира добре отдясно, Игор Тиаго игра с глава, но неточно. В 66-ата минута Ивайло Петев получи нова лоша новина. При пробив през средата на терена контузия получи Доминик Янков, който не успя да продължи игра.

В 73-ата минута Лудогорец получи дузпа. Спас Делев бе настъпен в наказателното поле от Васил Панайотов. Капитанът на „моряците“ получи и втори жълт картон. Дузпата беше бе изпълнена безпогрешно от Кирил Десподов, който прати Иван Дюлгеров в другия ъгъл за 2:2.

В 83-ата минута Десподов центрира добре от фаул към Франко Русо. Той стреля с глава – в аут. Малко след това съотборниците в Черно море Живко Атанасов и Иван Дюлгеров си удариха лошо главите след центриране на Игор Тиаго. Наложи се вратарят, който получи хематом, да бъде сменен от Георги Георгиев. В първата минута на продължението Кирил Десподов изпълни чудесно пряк свободен удар, който хвана неподготвен влезлият секунди по-рано Георги Георгиев – 3:2 за Лудогорец и хеттрик за Футболист номер 1 на България.

Лудогорец - Черно море 3:2