Репортаж 20 Май 2022

Лудогорец II завърши сезона с победа в Габрово

Лудогорец II завърши с победа с 2:1 над Янтра в Габрово сезона във Втора лига. Момчетата на Тодор Живондов отново изиграха добър мач и заслужено се...

Лудогорец II завърши с победа с 2:1 над Янтра в Габрово сезона във Втора лига. Момчетата на Тодор Живондов отново изиграха добър мач и заслужено се поздравиха с трите точки.

Първото полувреме на стадион "Христо Ботев" в Габрово завърши без голове.

Талантите на Шампионите откриха в 60-та минута. Гола вкара Хюсеин Кельовлуев, който наказа неразбирателство в отбраната на домакините. Малко по-късно Илкер Будинов излезе очи в очи с вратаря Петър Иванов, но стреля в него. В 75-та минута Янтра изравни. Християн Чипев бе оставен непокрит в наказателното поле и се разписа с глава. Победното попадение за "орлите" реализира Владислав Найденов в 81-та минута. Голът падна след хубава контраатака, при която Илкер Будинов проби по десния фланг и намери добре своя съотборник. До края на срещата победата на разградчани можеше да стане по-изразителна, но шут на Будинов срещна гредата.

Изиграхме отличен последен мач в един успешен за нас сезон. Силното ни оръжие днес бяха бързите контраатаки. Момчетата заслужават поздравления, защото се трудиха много през годината и демонстрираха сериозно израстване, коментира старши треньорът Тодор Живондов след послединя съдийски сигнал.

ЯНТРА - ЛУДОГОРЕЦ II  1:2

0:1 Хюсеин Кельовлуев (60)

1:1 Християн Чипев (75)

1:2 Владислав Найденов (81)

Янтра: Петър Иванов, Пламен Тенев, Денис Динев, Преслав Петров, Георги Николов, Даниел Гаджев, Ивайло Иванов, Георги Недков, Милен Савов, Ростислав Данчев, Християн Чипев

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Илкер Будинов, Петър Караангелов, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров