Репортаж 19 Март 2022

Лудогорец направи 1:1 с Царско село

Лудогорец загуби две точки при гостуването си на Царско село в София. Мачът в полите на Витоша завърши 1:1, като шампионите вече имат преднина от 9...

Лудогорец загуби две точки при гостуването си на Царско село в София. Мачът в полите на Витоша завърши 1:1, като шампионите вече имат преднина от 9 точки пред втория ЦСКА-София, който в неделя гостува в неделя на Ботев (Пловдив).

Царско село отрки резултата в 12-ата минута чрез Мартинс след асистенция на Каломбо. Лудогорец изравни в 56-ата минута. Тогава Оливие Вердон се възползва от отличен пас на Кирил Десподов в наказателното поле на Царско село и със силен удар прати топката в мрежата.

Лудогорец имаше превъзходство през целия мач, но серия пропуски пред вратата на домакините го лишиха от пълен комплект точки. Най-близо до попадения бяха Пиерос Сотириу и Жан Карничник.

Следващия уикенд Лудогорец ще играе контролен мач с Етър (Велико Търново) заради паузата в първенствата.

Царско село - Лудогорец 1:1