Репортаж 9 Юли 2021

Лудогорец II спечели и втората си контрола

Лудогорец победи с 4:2 Марица (Пловдив) във втората си контрола от лятната подготовка. Мачът се игра в село Оризаре и с него приключи лагерът на...

Лудогорец победи с 4:2 Марица (Пловдив) във втората си контрола от лятната подготовка. Мачът се игра в село Оризаре и с него приключи лагерът на "орлите" в Смолян.

Разградчани можеха да поведат още в 3-та минута, но капитанът Цветослав Петров пропусна да вкара от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на бранител. В 25-та минута Методий Стефанов намери добре Хидает Кельовлуев, а той почти от аутлинията върна към Бранимир Костадинов. Опитният нападател не сбърка и "орлите" поведоха. Този резултат се запази до почивката.

Втората част не започна добре за момчетата на Тодор Живондов. Те се оказаха в ролята на догонващи, след като получиха голове в 54-та и 70-та минута. Пет минути преди края на редовното време Лудогорец II изравни с попадение на Хидает Хюсеин, който бе изведен от Владислав Найденов. В 87-та минута Петър Георгиев отбеляза рядко красив гол, след като от около 25 метра заби топката в сглобката на вратата за 3:2. Две минути по-късно Петър Георгиев центрира остро от корнер и в настъпилото разбъркване бранител на пловдивчани си отбеляза автогол за крайното 4:2.

Пътуването и топлото време ни се отразиха малко или повече. Видях повече от добри комбинации, но и определени слабости, когато не владеехме топката, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.