Репортаж 12 Юни 2021

Лудогорец U19 с важна крачка към титлата

Лудогорец U19 направи още една важна крачка към титлата в Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Захари Сираков разгромиха с 5:1 като...

Лудогорец U19 направи още една важна крачка към титлата в Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Захари Сираков разгромиха с 5:1 като гости Царско село в мач от XXXII кръг на първенството. Отличиха се Петър Георгиев и Калоян Симеонов. Първият реализира хеттрик, а вторият отбеляза две попадения и даде една асистенция.

"Орлите" откриха в 4-та минута. Реализира Петър Георгиев, след пас на Емил Кьосов. Домакините успяха да изравнят в 42-та минута, след колективна грешка на бранителите в зелено. Първото полувреме завърши при този резултат.

В 50-та минута Лудогорец поведе с 2:1, след втори гол на Петър Георгиев. Последния пас даде Георги Николов. В 71-та минута разградчани увеличиха преднината си. За 3:1 се разписа Георги Николов, който бе намерен добре от Калоян Симеонов. Минута по-късно Петър Георгиев оформи своя хеттрик за 4:1. В 82-та минута Калоян Сиемеонов бе точен за крайното 5:1, след асистенция на Валентин Цветанов.

Момчетата се справиха добре, въпреки че падналият дъжд направи теренът тежък за игра. Първото полувреме допуснахме изравняване, защото намалихме оборотите. През второто всичко си дойде на мястото, доказахме, че сме по-стойностният отбор и спечелихме, коментира след края на срещата старши треньорът Захари Сираков.

До края на първенството Лудогорец U19 има два мача. Първият е гостуване на Локомотив в Пловдив на 16 юни (сряда), а вторият е у дома срещу Хебър (Пазарджик) на 19 юни (събота). Изчисленията показват, че "орлите" се нуждаят от една победа, за да триумфират като шампиони.