Репортаж 24 Ноември 2020

Пропусната дузпа раздели Лудогорец II от трите точки

Лудогорец II не се представи на обичайното си ниво и стигна само до 1:1 със Спортист Своге. Мачът от XV кръг на първенството във Втора лига се игра...

Лудогорец II не се представи на обичайното си ниво и стигна само до 1:1 със Спортист (Своге). Мачът от XIV кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли". Талантите на "орлите" можеха да вземат трите точки, но Димитър Митков пропусна дузпа.

Разградчани започнаха по-добре срещата и в 6-та минута удар на Димитър Митков премина край вратата на гостите. В 11-та минута бе отсъдена дузпа в полза на Спортист. Минута по-късно зад топката застана Тони Костадинов и реализира за 0:1. В 36-та минута таранът Димитър Митков отбеляза своя 13-ти гол в първенството и изравни. В 38-та минута бе отсъдена дузпа в полза на "орлите", но реализаторът  пропусна. В добавеното време на първата част шут на Иван Йорданов не намери очертанията на вратата.

През втората част разградчани притиснаха съперника в търсене на пълен обрат. Добра възможност се откри пред влезлия от резервната скамейка Георги Чукалов в 72-та минута, но вратарят Стефано Кунчев спаси. До края на срещата стражът на гостите се справи с удари на Петър Генчев, отново Чукалов и Тихомир Димитров, за да си тръгне Спортист с точка от Разград.

Не изиграхме добър двубой. Истинските ни възможности са много по-големи от това, което показахме днес, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II – СПОРТИСТ (СВОГЕ) 1:1

0:1 Томи Костадинов (12‘)
1:1 Димитър Митков (36‘)

ЛУДОГОРЕЦ II: Владимир Русанов, Шоко, Петър Генчев, Ерол Дост (82‘ – Петър Караангелов), Иван Йорданов (59‘ – Цветослав Петров), Тихомир Димитров, Бранимир Костадинов, Димитър Митков (46‘ -Георги Чукалов), Илкер Будинов (65‘ – Хюсеин Кельовлуев), Светослав Дяков, Владислав Найденов

СПОРТИСТ (СВОГЕ): Стефано Кунчев, Джулио Чарлов, Борислав Христов, Иво Харизанов, Богомил Богомилов, Ваньо Иванов, Мартин Михайлов, Айкут Рамадан, Томи Костадинов(54‘ – Георги Янев), Григор Долапчиев (87‘ – Калоян Стефанов), Деян Христов