Репортаж 19 Май 2019

Лудогорец II с нулево реми срещу Литекс

Лудогорец II направи нулево реми с Литекс (Ловеч) в мача между двата тима от XXIX кръг на първенството във Втора футболна лига. Срещата се игра на...

Лудогорец II направи нулево реми с Литекс (Ловеч) в мача между двата тима от XXIX кръг на първенството във Втора футболна лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на орли" при температура около 30 градуса и това определено попречи на съперниците да покажат най-доброто, на което са способни.

Първото полувреме премина при разменено надмощие. В 11-та минута Иван Митрев стреля опасно от 15-16 метра, но Даниел Наумов реагира отлично и с върха на пръстите си изби в ъглов удар. При отговора на "орлите" в 21-та минута се стигна до най-дискусионната ситуация в мача. Цветослав Петров напредна с топката и нанесе  плътен удар от границата на наказателното поле, втаратя Петров изби, но в краката на Хюсеин Хюсеинов. Той стреля отново, защитник изрита топката, преди да се оплете в мрежата, но останаха съмнения, че тя е преминала голлинията с цялата си обиколка. Съдийската тройка обаче не видя попадение и играта продължи. В 24-та минута Тонислав Йорданов се завъртя около оста си, отвори си коридор за стрелба и шутира, но Наумов спаси. В 28-та минута Натанаел Пимента проби мощно по левия фланг и насочи силен удар към вратата на Литекс, но Петров успя да реагира.

През второто полувреме на терена вече имаше само един отбор, този на Лудогорец II. Момчетата на Радослав Комитов притиснаха сериозно съперника и създадоха много положения. В 49-та минута Натанаел центрира добре за Димитър Митков, таранът засече с глава, но над напречната греда. Минута по-късно Цветослав Петров намери Митков, той се освободи от прекия си пазач и шутира, но край вратата. В 55-та минута своя шанс опита Ивайло Климентов и Петров едва стигна до топката, но успя да спаси. В 69-та минута Иван Йорданов стреля от фал,  а вратарят на Литекс изпусна кълбото, което за малко не попадна в мрежата. В 76-та минута Литекс атакува отдясно, а Тонислав Йорданов се опита да изненада Наумов от малък ъгъл, стражът обаче не бе затруднен и се намеси на ниво.

Играхме добре, създадохме много положения за гол, но за съжаление ги пропуснахме. Затова резултатът е закономерен. Точката също влизаше в нашите планове и при създалата си ситуация в групата вече можем категорично да кажем, че Лудогорец II и през следващия сезон ще се състезава в професионалния футбол, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Лудогорец II -  Литекс (Ловеч) 0:0

Лудогорец II: Даниел Наумов, Натанаел Пимента, Хюсеин Хюсеинов (60 - Илкер Будинов), Цветослав Петров (80 - Методий Стефанов), Ерол Дост, Олег Димитров (капитан), Преслав Петров, Димитър Илиев, Иван Йорданов, Ивайло Климентов, Димитър Митков (90 + 1 Георги Вълчев)

Литекс Ловеч: Петър Петров, Денислав Мицаков, Пламен Николов (капитан), Петко Ганев, Митко Митков, Иван Иванов, Георги Иванов (71 - Петър Петров), Илиян Капитанов (90 + 3 Радослав Живков), Тонислав Йорданов, Добромир Бонев, Иван Митрев (53 - Кристиян Тафраджийски)

Жълт картон: Иван Иванов (Литекс)