Репортаж 19 Май 2012

„Лудогорец” очаквано победи „Калиакра”

„Лудогорец” е само на една победа от титлата, след като се наложи над „Калиакра” с 0:4 в Каварна.

„Лудогорец” е само на една победа от титлата, след като се наложи над „Калиакра” с 0:4 в Каварна. „Орлите” с лекота надиграха каварненци, а старши треньорът Ивайло Петев пусна като титуляри Теро Мантула, Витиня, Димо Бакалов и Младен Кашчелан. Във второ полувреме като резерва влезе и младежкият национал Георги Костадинов.

Първият гол падна от дузпа в 20-та минута, вкаран от Светослав Дяков. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу него.
Най-виртуозният гол в срещата бе дело на Иван Стоянов в 60-та минута. С удар от корнер топката описа парабола и влезе в горния десен ъгъл на вратата на „Калиакра”.

Четири минути по-късно капитанът Емил Гъргоров вкара с глава след подаване на Витиня.
Финалното попадение бе на влезлия във второто полувреме Марселиньо, който засече центриране на Иван Стоянов.

„Лудогорец” се нуждае от задължителна победа срещу временния лидер в А група ЦСКА. Кой ще стане шампион ще се реши в директен сблъсък срещу ЦСКА в Разград на 23 май.

„Ще бъде много оспорван двубой, аз мисля, че шансовете за титлата са равни - 50 на 50. Ние ще се стремим да играем добър футбол, да владеем инициативата и да спечелим мача, както и титлата.

На нас повече ни приляга да вземем шампионата. Ще бъде труден мач, но не е невъзможно да спечелим", коментира наставникът на „Лудогорец” Ивайло Петев.