Репортаж 28 Април 2012

„Лудогорец” продължава битката за титлата

„Лудогорец” победи „Монтана” с 4:1. Мачът бе решен още през първите 20 минути.

„Орлите” стартираха с „гол от съблекалнята” на Марселиньо, който обаче бе отменен заради засада.
Завърналият се след контузия Емил Гъргоров откри редовния резултат в 14-та минута с ювелирно попадение. Капитанът на „орлите” намери далечния ъгъл на вратата след центриране от ъглов удар.

Утвърденият голмайстор Иван Стоянов добави второто попадение в 21-та минута, след извеждащо подаване на Светослав Дяков.

През второто полувреме гостите отново владееха играта, но пропуснаха няколко голови ситуации. „Монтана” се върна в играта след попадение на Димитър Воденичаров.
Лудогорци реагираха мигновено и само 3 минути по-късно Иван Стоянов реализира втория си гол за 3:1.

Крайният резултат бе оформен от влезлия като резерва Мишо Александров. В 80-та минута той направи самостоятелен пробив и порази вратата с прецизен диагонален удар.

След днешните попадения Иван Стоянов е едноличен лидер в листата на голмайсторите с 14 реализирани гола.