Репортаж 22 Май 2018

С гол на премиера Бойко Борисов Витоша Бистрица би Лудогорец и е на финал

Премиерът Бойко Борисов класира ветераните на Витоша (Бистрица) на финал, след успех с 2:1 над Лудогорец. Борисов откри резултата в срещата след...

Премиерът Бойко Борисов класира ветераните на Витоша (Бистрица) на финал, след успех с 2:1 над Лудогорец. Борисов откри резултата в срещата след фамозен удар с левия крак горния десен ъгъл на вратата на Лудогорец. През второто полувреме той разтресе и гредата на вратата, пазена от изпълнителния директор на орлите Ангел Петричев. Пет минути преди края Витоша поведе с 2:0 след гол на Светослав Петров след пас на Георги Пеев. Крайният резултат оформи Димитър Мутафов от фаул.

В състава на гостите освен Петричев, личаха още иманата на Ради Здравков, Марин Петров, Димитър Мутафов, Яков Папарков, Христо Господинов, Петър Пенчев. В единайсеторката на Витоша пък бяха бившите национали Георги Пеев, Светослав Петров, Гошо Гинчев и Чавдар Атанасов. Играещ треньор е Борислав Георгиев-Бобъра, на терена бе и бившият голаджия на Славия Николай Божов, както и някогашният играч на ЦСКА и Ботев (Пд) Мариян Германов и президентът на Витоша Сергей Ташков.

Победителят в полуфиналния двубой ще играе на финала срещу Нефтохимик на 28 май в Стара Загора.

Витоша (Бистрица) - Лудогорец 2:1 (ветерани)