Репортаж 18 Април 2018

Лудогорец громи Берое със 7:0 след хеттрик на Кешерю

Лудогорец изигра голям мач и разгроми Берое със 7:0. Така шампионите дръпнаха с осем точки пред ЦСКА-София, който направи 2:2 с Левски. Над всички в...

Лудогорец изигра голям мач и разгроми Берое със 7:0. Така шампионите дръпнаха с осем точки на ЦСКА-София, който направи 2:2 с Левски. Над всички в двубоя бе Клаудио Кешерю. Румънският нападател отбеляза 3 гола и вече има 23 в първенството на Първа лига. Останалите попадения бяха дело на Вандерсон, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки и Густаво Кампаняро. Това бе 12-ата поредна победа на шампионите в Първа лига и отличен подарък за Кирил Домусчиев, който в сряда празнува своя 49-и рожден ден.

Лудогорец излезе напред още във втората минута. Вандерсон влезе мощно в наказателното поле и с прецизен удар по земя в далечния ъгъл не остави никакъв шанс за реакция на Перниш за 1:0. В осмата минута "орлите" спокойно можеше да вкарат втори гол. Вирджил Мисиджан се възползва от грешка в отбраната на Берое и изведе сам срещу вратаря Марселиньо. Бразилецът копна топката, която летеше към вратата, но притичалият Иван Бандаловски изби малко преди голлинията. В 16-ата минута Лудогорец удвои. След бърза атака Марселиньо бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Клаудио Кешерю, който за разлика от мача с Левски, този път бе точен - 2:0. Десет минути по-късно малко не достигна на Педро Еуженио да върне своя тим в мача. Футболистът на гостите влезе остро в наказателното поле, но секунда преди да отправи удар Хорхе Броун се намеси респектиращо и изби топката. В 30-ата минута Лудогорец до голяма степен реши мача. Лукас Саша сложи кълбото на главата на Кешерю, който отблизо бе точен за 3:0. Малко преди края на първата част удар на Мисиджан профуча на сантиметри от левия стълб.

В 61-ата минута "орлите" стигнаха до четвърто попадение. Лукаш Саша проби отдясно и намери Кешерю, който шутира. Топката се отби в защитник и се върна при нападателя. Румънецът пробва късмета си за втори път, но пак не успя да запише хеттрик, тъй като Перниш се хвърли и изби. Вратарят обаче се оказа безпомощен при добавката на Мисиджан. Малко след това Лудогорец осъществи поредната си мощна атака. Вандерсон бе изведен на скорост отляво, който без да се бави подаде успоредно на голлинията. Връхлитащият на скорост Лукоки опъна мрежата отблизо за 5:0. Наказателната акция на шампионите не спря дотук. В 76-ата минута Кешерю успя да запише хеттрик, след коварен удар с левия крак, който завари неподготвен стража Георги Аргилашки. Четири минути преди края на редовното време Густаво Кампаняро се възползва от хубав пас на Вандерсон и с прецизен изстрел оформи крайното - 7:0.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 7:0

1:0 Вандерсон (2')
2:0 Клаудиo Кешерю (16