Репортаж 16 Март 2018

Лудогорец II и Литекс завършиха 1:1 в Разград

Лудогорец II не успя да победи Литекс (Ловеч) и стигна само до равенство 1:1 в мача от XXI кръг в първенството на Втора професионална група....

Лудогорец II не успя да победи Литекс (Ловеч) и стигна само до равенство 1:1 в мача от XXI кръг в първенството на Втора професионална група. Момчетата на Ради Здравков могат да съжаляват за изпуснатите 3 точки, защото водеха с 1:0 минута преди края на даденото от главния съдия Георги Димитров 3 минутно продължение.

Първото полувреме предложи оспорвана игра предимно в центъра на терена, като головите ситуации не бяха много. Първата по-чиста бе за гостите бе в 28-ата минута, като Денис Стоилов изкочи сам срещу Васил Симеонов, но вратарят се намеси сигурно и спаси. "Орлите" отговориха подобаващо в 38-ата минута, когато Доминик Янков и Андриан Димитров комбинираха добре, за да стигне топката до Климентов. Ударът му обаче бе в страни от вратата.

През втората част Ивайло Климентов на два пъти имаше шанс да открие резултата. Първо, в 53-ата минута той финтира бранител и стреля, но Диян Вълков улови. Две минути по-късно халфът шутира опасно от фал, но стражът на гостите отново опази вратата си. В 65-ата минута разградчани отбелязаха за 1:0. В 66-ата минута, след едно разбъркване в наказателното поле, точен бе Ерол Дост. Попадението видимо мобилизира Литекс и отборът заигра много по-мотивирано и агресивно. Натискът на гостите даде резултат във втората минута на добавеното време, когато, също след разбъркване, Венцислав Керчев отклони топката във вратата на своя тим.

Не заслужавахме да спечелим днес, защото бяхме мудни и играхме бавно. Жалко, че допуснахме да ни изравнят секунди преди края, но ние сме млад отбор и се надявам бързо да се учим от грешките си, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Тодор Живондов.

Лудогорец II -  Литекс  1:1

1:0 Ерол Дост (66)

1:1 Венцислав Керчев (90 +2) - автогол

Лудогорец II : Васил Симеонов (46 - Дамян Дамянов), Преслав Петров, Ивайло Климентов, Доминик Янков, Ерол Дост, Венцислав Керчев (капитан), Лъчезар Ковачев, Сердар Юсуфов, Олег Димитров, Светослав Ковачев, Андриан Димитров (67 - Томас Цвятков, 88 - Юнуз Юнуз).

Литекс: Диян Вълков, Ангел Лясков (70 - Христо Кирев), Пламен Николов, Петко Ганев, Иван Турицов, Денис Стоилов, Николай Христов (капитан), Кристиян Тафраджийски, Георги Търтов (58 - Добромир Бонев), Методи Костов (39 - Денислав Мицаков), Тихомир Тодоров.