Репортаж 18 Март 2012

С автогол и още 4 попадения „Лудогорец” взе 3 точки от „Светкавица”

„Лудогорец” взе победата от „Светкавица” след атрактивен и резултатен мач. „Орлите” владееха терена и натискаха гостите в тяхната половина.

Резултатът беше открит в 45 минута, когато при борба пред вратата на гостите защитникът Петър Трифонов направи грешка и вкара във вратата на своя отбор. Зрелищният автогол съвсем сломи защитата на „Светкавица”, която се предаде през второто полувреме.

През втората половина Кристиян Кабаселе замени Димо Бакалов, който пропусна няколко пъти голови положения. Напрежението пред вратата на Иван Георгиев се засили при многоходови атаки в 64-та и 66-та минута, но до гол не се стигна.

Вторият гол падна в 67 минута, когато Мирослав Иванов порази вратата на „Светкавица” с удар от 22 метра.

За 3:0 отбеляза влезлият през второто полувреме Кристиян Кабаселе, който стана автор и на финалния пети гол в срещата, паднал в 90-та минута.

Георги Костадинов ознаменува дебюта си с гол само 6 минути след като влезе в игра през 78-та минута.

„Имало е автоголове и на световни първенства, затова не казах нищо на Петър Трифонов. Успяхме донякъде да противодействаме на лидера. Искахме да направим още смени, но нашата резервна скамейка е къса. Целият наш отбор струва колкото един играч на „Лудогорец”, обясни след края на срещата старши треньорът на „Светкавица” Альоша Андонов.

„Не бяхме толкова разнообразни като стил на игра, но създадохме 80 процента от головите ситуации. Георги Костадинов направи добър дебют”, коментира наставникът на „Лудогорец” Ивайло Петев.