Репортаж 19 Ноември 2011

Лудогорец победи и Калиакра

„Лудогорец” запази лидерската позиция във временното класиране на А група след трудна, но сладка победа над ФК „Калиакра”.

„Лудогорец” запази лидерската позиция във временното класиране на А група след трудна, но сладка победа над ФК „Калиакра”. „Орлите” победиха с 2:0 отборът от Каварна като головете вкараха Михаил Александров и Кристиян Кабаселе. И двете попадения паднаха през второто полувреме – в 69-тата и 94-тата минути. Двубоят беше наблюдаван от над 4000 верни привърженици от цялото Лудогорие.
През целия мач „Лудогорец” имаше надмощие над своя противник, но на моменти липсата на концентрация и малшансът лишиха отбора от по-изразителна победа. След сравнително скучно първо полувреме, момчетата на Ивайло Петев излязоха мотивирани и вдигнаха темпото.
Още в 46-ата минута „орлите” можеха излязат напред в резултата, но Димитров успя да изчисти. Така или иначе, Лудогорец успя да поведе чрез Михаил Александров, който бе изведен добре в наказателното поле и вкара своето трето попадение с екипа на отбора на Лудогорието. В 76-ата минута пред резервата Кристиян Кабаселе се откри чудесна възможност да удвои резултата, но той пропусна. Три минути по-късно каварненци останаха с човек по-малко след като Антон Димитров получи втори жълт картон и респективно червен за грубо нарушение срещу голмайстора Александров.
В края на двубоя играта се накъса много заради непрекъснатите нарушения, които извършваха играчите, а в добавеното от съдията време, Кабаселе се възползва от хубаво центриране в наказателното поле и с глава направи резултата 2:0. След тази победа Лудогорец продължава да води във временното класиране с актив от 35 точки, а Калиакра остава в зоната изпадащите с 6 точки. Според статистиците Лудогорец е единственият отбор през последните 5 години, който за 14 кръга вкарва повече от 30 гола.
"Харесва ми само, че спечелихме трите точки. Мога да имам претенции към играта на моя отбор, особено през първата част не бяхме убедителни. Цяла седмица си говорихме, но може би това, което сме постигнали до момента малко или много ни кара да подхождаме лежерно. Играхме по-слабо, но имахме доста голови ситуации, коментира мениджърът Ивайло Петев след мача.
"През втората част играхме с по-голяма агресия, вкарахме два гола и спечелихме трите точки. Това го има във футбола, не можем да изиграем 15 мача на високо ниво. Мога да кажа, че на моменти подценихме отбора на Калиакра. Възстановяването на Станислав Генчев върви добре и в сряда ще бъде на линия“, сподели още мениджърът на „Лудогорец”.

Повече снимки от срещата може да видите в галерията.