Репортаж 13 Ноември 2011

„Лудогорец” остава лидер и след равенство с „Черноморец”

„Лудогорец” пропусна да вземе още 2 точки в Бургас, но остана на върха в А група.

След крайния резултат 0:0 с „Черноморец” „орлите” отново са временен лидер в първенството, с равен брой точки с ЦСКА – по 32. В полза на „Лудогорец” е головата разлика, тимът има вкарани 29 гола и едва 5 допуснати.

Битката на стадион „Лазур” бе много оспорвана. Двата отбора се бориха здраво по време на всичките 90 минути.
През първото полувреме надиграването бе в средата на терена, като двата отбора редуваха преимуществото си.
В 15-та минута момчетата на Ивайло Петев бяха близо до гол. Мирослав Иванов успя да се справи със защитата на „Черноморец” и стреля към вратата, но вратарят спаси.

„Лудогорец” взе инициативата и беше близо до голове в 21-та и 25-та минута. До точно попадение обаче не се стигна. Атака на Гъргоров, който центрира към Марселиньо, беше блокирана от капитана на домакините Траян Дянков.

През второто полувреме домакините се активизираха. През 58-та минута Жужу центрира към Лоривал Асис, но ударът на бразилеца бе неточен.

В 80-та минута Венцислав Христов от „Черноморец” стреля, но не улучи.

Станислав Генчев от „Лудогорец” стреля към вратата от 12 метра, но също не реализира.

Макар да бе по-добрият тим на терена, „Лудогорец” пропусна да вземе 3 точки при гостуването си в Бургас.

„Радващо е, че в защита не успяхме да допуснем домакините да достигнат до гол. Имахме няколко ситуации, но мисля, че резултатът е резонен. Не ни удовлетворява точката, защото искахме да спечелим.

Тръпка е да играеш срещу Херо. Той е един от най-добрите треньори в България, а и не само в страната. Чест е да играеш срещу него”, заяви след края на срещата наставникът на „орлите” Ивайло Петев.

„Лудогорец" са отбор, който играе градивен футбол. Ние отстъпвахме в този аспект" коментира след мача старши треньорът на "Черноморец" Димитър Димитров.