Академия 14 Май 2017

Лудогорец U19 разгроми Дунав с 6:2

Лудогорец U19 постигна разгромна победа над Дунав (Русе) в Разград с 6:2 в мач от 26 кръг на първенството на Елитната юношеска група до 19 години....

Лудогорец U19 постигна разгромна победа над Дунав (Русе) в Разград с 6:2 в мач от 26 кръг на първенството на Елитната юношеска група до 19 години. Отличи се Мехмед, който реализира 4 гола.

Момчетата на Юри Васев притиснаха съперника още след първия съдийски сигнал. Нулевото равенство се запази 30 минути, благодарение най-вече на пропуските, които направиха орлите. В 31-ата минута резултатът откри Мехмед. След още 5 минути се разписа и крилото Тони Иванов, а в 44-ата минута отново Мехмед направи резултата класически.

През второто полувреме орлите излязоха прекалено успокоени от добрия си аванс. Гостите от Русе се възползваха от отпускането и само до 50-ата минута реализираха два гола. Възпитаниците на Васев реагираха като ужилени и заредиха атака след атака. В 68-ата минута Мехмед направи резултата 4:2, а в 75-ата Тони Иванов и в 87-ата отново Мехмед оформиха крайното 6:2.

„Доволен съм от старанието на момчетата, поздравявам ги за убедителната победа.  Не ми хареса играта им в началото на второто полувреме. Те трябва да разберат, че във футбола няма място за отпускане, защото то обикновено се заплаща скъпо”, коментира Юри Васев.

Срещу Дунав Лудогорец U19 игра в състав: Иван Атанасов, Венцислав Славов, Иван Великов, Лъчезар Ковачев, Ерол Дост, Цветослав Петров /к/,  Тони Иванов, Мартин Милков, Андреан Димитров,  Мехмед Мехмед (Мирослав Георгиев, Георги Бабалиев, Ангел Дойчинов, Любомир Караниколов).

U19: Лудогорец - Дунав (Русе) 6:2