Академия 13 Май 2017

Лудогорец U17 шампион, след разгром над ЦСКА-София с 4:2

Лудогорец U17 стана шампион на Елитната юношеска група до 17 г. три кръга преди края на първенството след категорична победа над ЦСКА–София с 4:2 в...

U17: Лудогорец - ЦСКА-София 4:2

Лудогорец U17 стана шампион на Елитната юношеска група до 17 г. три кръга преди края на първенството след категорична победа над ЦСКА–София с 4:2 в Разград.  С новите 3 точки в своя актив момчетата на Радослав Комитов вече са недостижими в класирането за своите опоненти и заслужено празнуваха титлата след последния съдийски сигнал.

"Орлите" започнаха надъхано и концентрирано, владееха топката през основната част от игровото време, диктуваха темпото и доминираха до последния съдийски сигнал. През първата част състава на ЦСКА-София успяваше по-успешно да противодейства на талантите от школата на орлите и не допусна гол.

Ситуацията коренно се промени през втората част, когато за 8 минути момчетата на Комитов реализираха два гола. За "орлите" точни бяха Георги Стоянов в 46-ата минута и Димитър Митков в 48-ата минута. Преднината на разградчани стана класическа в 56-ата минута. Тогава Димитър Митков изпълни точно дузпата, отсъдена за грубо нарушение в наказателното поле срещу Доминик Янков. Трите гола успокоиха домакините и те подходиха малко разсеяно при една ситуация в наказателното си поле, след която Любослав Златков върна едно попадение в 59-ата минута. "Орлите" реагираха бързо и след минута влезлият като смяна Илкер Будинов реализира за 4:1. Докато феновете на Лудогорец празнуваха титлата с димки и факли, Златков успя в 79-ата минута да вкара втори гол за своя отбор за крайното 4:2.

Последният съдийски сигнал отприщи радостта на момчетата на Радослав Комитов, които изиграха един много силен сезон, в който не допуснаха загуба и нито за момент не поставиха под съмнение, че са най-достойни за титлата.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Тихомир Димитров, Георги Вълчев, Николай Томов, Евгени Димитров, Стефан Методиев, Доминик Янков, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков (Станислав Вълчев, Илкер Будинов, Кристиян Апостолов, Василен Марков)