Академия 27 Април 2024

Лудогорец U17 „пресуши“ с отличен резултат 6:1 Дунав (Русе)

Момчетата на Лудогорец до 17 години записаха категорична победа с 6:1 в гостуване на Дунав (Русе). Мачът бе част от програмата на XXIV кръг в...

Момчетата на Лудогорец до 17 години записаха категорична победа с 6:1 в гостуване на Дунав (Русе). Мачът бе част от програмата на XXIV кръг в Елитната група U17.

Още в първата част на срещата „орлетата“ категорично заявиха своето превъзходство и до почивката съумяха да вкарат 4 точни попадения. Георги Пенев пръв се разписа във вратата на русенлии. Той нанесе удара с глава от корнер след центриране на Исмет Хасан. Петър Люцканов удвои преднината за „орлетата“ след подаване на Янко Ажлани. До края на първото полувреме Георги Пенев вкара второ попадение, с което оформи класическото 3:0. За гола спомогна асистенция на Исмет Хасан. При категоричното надмощие на Лудогорец, домакините успяха да намалят изоставането си в резултата. Но в края на първата част Исмет Хасан увеличи резултата до 4:1 след двойно подаване с Филип Гигов.

След подновяването на играта Филип Гигов бе точен за 5:1. Той нанесе удара след извеждащо подаване на Елисей Съров. Крайното 6:1 оформи с година по-малкия играч Димитър Мрънков, който вкара гола след подаване на Филип Гигов.

Поздравявам момчетата за изразителната победа, настроението и добрата игра през цялата среща, заяви минути след последния съдийски сигнал старши треньорът на Лудогорец U17 Мартин Цирков.

В следващия шампионатен кръг „орлетата“, които оглавяват класирането в Елитната си група, предстои да приемат на свой терен отбора на Септември (София).