• 3 пъти носител на купата на България
  • 7 пъти носител на Суперкупата на България

Сезон 2014/2015

Четвърта титла

Четвъртата титла на Лудогорец стана факт след домакинската победа над Локомотив (Сф) с 4:1 на 15 май, 2015 г. Успехът съвпада с откриването на новата трибуна „Моци“ и честването на 70-годишния юбилей на „орлите“. Именно „червено-черните“ се оказват конкурент на Лудогорец за златните медали в края на първенството, въпреки че почти през целия сезон „орлите“ водят битка за първото място с ЦСКА.

Балансът на Лудогорец в мачовете с Локомотив (Сф) и ЦСКА показва превъзходството на „орлите“. В Разград столичните тимове са победени по два пъти – ЦСКА с 2:0 и 4:0, а Локо (Сф) с 5:1 и 4:1. Лудогорец постига равенства при гостуванията на „Българска армия“ (1:1 и 0:0) и „Надежда“ (2:2 и 0:0).

Сезонът е изключително успешен от гледна точка на представянето в евротурнирите. Лудогорец отстранява Стяуа в епични мачове в плейофа на Шампионската лига и влиза в групите, където постига първа историческа победа над Базел, прави равен с Ливърпул и играе страхотно срещу десетократния носител на КЕШ Реал (Мадрид).

Шампионска Лига 2014/2015

Европейски клубни турнири

Лудогорец стартира участието си във втория предварителен кръг на Шампионска лига. „Орлите“ се изправят срещу люксембургският шампион Ф91 Дюделанж. Първата среща e на 16 юли 2014 г. на "Лудогорец Арена", където домакините убедително надделяват с 4:0. В срещата реванш на 22 юли 2014 г. българският отбор прави 1:1, но продължава напред, където го очаква отново сръбският Партизан Белград. В първата среща, изиграна в Разград на 30 юли 2014 г., Лудогорец доминира, но след доста пропуски завършва 0:0. През това време в Лудогорец настава треньорска рокада и Стойчо Стоев е заменен от дългогодишния помощник Георги Дерменджиев. Втората среща се играе на 7 август 2014 г. на известния стадион "ЮНА" в Белград. От самото начало на мача българският отбор владее играта и за няколко минути Марселиньо вкарва 2 гола във вратата на западните ни съседи, но след малки грешки за същия период от време Партизан връща два гола и това оформя крайният резултат 2:2, който е достатъчен на Лудогорец да продължи напред. На последния праг на Шампионска лига "орлите" попадат в урната на непоставените отбори и е определен за съперник Стяуа Букурещ. Първата среща е на 19 август 2014 г. на стадион „Национал Арена“. Мачът се играе пред 37 000 души, 2 500 от които фенове на Лудогорец. Стяуа притежава повече топката и има повече положения. Когато мачът е към края си и клони към равенство, малшанс в 88-мата минута извежда румънският гранд напред. Срещата завършва 1:0 в полза на Стяуа. Реваншът е насрочен за 27 август 2014 г. на националния стадион Васил Левски. Изиграва се един драматичен двубой с много пропуски на Лудогорец. Почти както в първата среща домакините побеждават с 1:0 в самия край, когато Вандерсон вкарва победния гол в последната минута на редовното време и довежда мача до продължения. Кулминационният момент настъпва в 119-та минута, когато вратарят Владислав Стоянов получава червен картон за нарушение срещу откъсващият се Варела. Лудогорец няма повече право на смяна, тъй като е извършил трите позволени и на вратата застава защитникът Космин Моци. Мачът свършва и започва изпълнението на дузпи. Моци застава пръв зад точката и извежда Лудогорец напред. Със своите две спасявания той се превръща в герой за тима и записва златната страница в историята не само на разградския тим, а и на българския футбол. Мачът завършва 1:0 и 6:5 след дузпи.

В дебютния си мач в групите на Шампионската лига Лудогорец играе с петкратния носител на трофея ФК Ливърпул на митичния „Анфийлд“. Ливърпул на Стивън Джерард, Марио Балотели и редица други велики футболисти изпитва трудности срещу българския шампион като до 82-рата минута не успява да отбележи, а преди това Лудогорец уцелва гредата. Така се стига до заключителните минути когато мърсисайдци откриват резултата, но Дани Абало изравнява. Мачът върви към реми, но радостта приключва след като съдията отсъжда дузпа за Ливърпул. Зад топката застава капитанът Джерард, който безпроблемно реализира от бялата точка секунди преди края и Ливърпул побеждава с 2:1. Следващия мач на „орлите“ е срещу актуалния носител на трофея от Шампионската лига Реал Мадрид. Двубоят се играе на 1 октомври 2014 година като 40 хиляди фенове са изпълнили до краен предел стадион Васил Левски. В 7-та минута Марселиньо открива резултата в полза на зелените. Четири минути по-късно обаче съдията Крейг Томпсън отсъжда 11-метров наказателен удар в полза на Реал след нарушение на Йордан Минев срещу Чичарито. Зад топката застава носителя на Златната топка Кристиано Роналдо, но вратарят Владислав Стоянов успява да отрази удара на португалеца. Десет минути по-късно съдията отсъжда втора дузпа, този път реализирана от Роналдо. Карим Бензема довежда мача до пълен обрат в 77-та минута и европейският шампион печели с 2:1.

На 22 октомври 2014 г. Лудогорец приема познатия противник Базел, от който е отпаднал преди 2 години след 2 загуби в предварителните кръгове на същия турнир. Този път обаче разградският отбор тотално надиграва швейцарския шампион, който играе повече от 70 минути с човек по-малко. Йордан Минев отбелязва победния гол във втората минута на добавеното време на мача. Той стреля от около 20 метра, топката тупва коварно, излъгва вратаря Томаш Вацлик и влиза във вратата му.

Четвъртият мач на Лудогорец в групата бе гостуването на Базел. В него момчетата на Георги Дерменджиев записват тежка загуба с 0:4. Следва нов силен мач на шампионите. На „Васил Левски“ идва великият Ливърпул. Дани Абало вкарва ранен гол, но „мърсисайдци“ стигат до пълен обрат. В последните минути Георги Терзиев носи равенството 2:2.

Последният мач на „орлите“ в групата е гостуване на Реал в Мадрид. Шампионите се държат до момента , в който Марселиньо е изгонен. „Белият балет“ печели с 4:0, като оставя Лудогорец на последно място в групата.