Репортаж 23 Ноември 2023

Лудогорец II загуби с 0:1 от Черноморец (Бургас)

Лудогорец II загуби с 0:1 от Черноморец (Бургас) в отложен мач от XIII кръг на първенството във Втора лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на...

Лудогорец II загуби с 0:1 от Черноморец (Бургас) в отложен мач от XIII кръг на първенството във Втора лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на орли", а като титуляри за дубъла на Шампионите започнаха Педро Енрике и Спас Делев.

Първата по-добра възможност за попадение на "орлите" създаде Петър Георгиев в в 24-та минута. Той напредна и опита удар от дистанция, а топката профуча на сантиметри от целта. В 38-та минута Росен Иванов стигна пръв до кълбото след разбъркване в наказателното поле и стреля по тревата, а Димитър Тодоров се разтегна максимално и извади в корнер. Първото полувреме завърши при нулево равенство.

През второто Спас Делев завъртя технично директно от ъглов удар и бе близо до гола, но стражът на гостите успя да се справи. В 56-та минута контраатака на Черноморец хвана неподготвена отбраната в зелено и Артем Холод отбеляза за 0:1. Разградчани отговориха в 81-та минута с удар от дистанция на Димитър Иванов. Топката обаче премина край вратата. Две минути по-късно Петър Георгиев шутира от границата на наказателното поле, последва рикошет, а след него -  греда. В добавеното време Хюсеин Кельовлуев засече центриране от ъглов удар, но от упор прати кълбото високо над напречната греда.

Резултатът не отразява реално събитията на терена. С оглед на показаното не смятам, че бе справедливо да загубим. Имахме няколко добри ситуации за гол, а и гредата помогна на съперника. Момчетата се раздадоха максимално, но са млади играчи и е нормално да допускат грешки, както стана при попадението в нашата врата, коментира старши треньорът Валери Венков след края на срещата.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЧЕРНОМОРЕЦ (БУРГАС)  0:1

0:1 Артем Холод  (56)

Лудогорец II: Пламен Пепеляшев, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Педро Енрике, Бранимир Костадинов, Методий Стефанов, Петър Георгиев, Цветослав Петров капитан, Хюсеин Кельовлуев, Росен Иванов, Спас Делев

Черноморец: Димитър Тодоров, Петър Патев капитан, Георги Господинов, Мариян Димитров, Стоян Мантаров, Филип Ангелов, Олексей Геловани, Тодор Чаворски, Даниел Иванов, Артем Холод, Димитър Жеков