Репортаж 2 Май 2024

Лудогорец на финал след нова победа над Хебър

Лудогорец се класира на финал в турнира за Купата на България след нова победа над Хебър. Шампионите удариха в Пазарджик с 5:0 и с общ резултат 9:0...

Лудогорец се класира на финал в турнира за Купата на България след нова победа над Хебър. Шампионите удариха в Пазарджик с 5:0 и с общ резултат 9:0 се класират за последния мач в турнира. На 15 май “орлите” ще срещнат Ботев (Пд), който отстрани ЦСКА.

Лудогорец поведе с 1:0 в 5-ата минута. Ивайло Чочев се разписа с глава след центриране на Тодор Неделев от корнер. 2:0 направи Кайо Видал с красив удар след самостоятелен пробив в 22-ата минета. В самия край на първото полувреме резултатът стана класически в полза на шампионите. Клод Гонзалвеш заби много красив гол със страхотен удар от 20 метра фронтално срещу вратата, пазена от Боян Загорски.

През второто полувреме треньорът Георги Дерменджиев направи тройна смяна, като в игра се появиха вратарят Дамян Христов, Раи и Антон Недялков. Лудогорец продължи да натиска, като на няколко пъти Матиас Тисера пропусна да вкара четвърти гол във вратата на Хебър. Веднъж шут на аржентинеца срещна напречната греда. Тисера все пак записа името си сред голмайсторите в 75-ата минута. Неделев изведе аржентинеца съвсем съм срещу вратаря, Матиас го финтира пред пеналта и прати топката в мрежата.

5:0 направи Ноа Сонко Сундберг с много красиво попадение. След изпълнение на корнер топката стигна до централния защитник, който от дъгата пред наказателното поле я изпрати неспасяемо в мрежата .

Лудогорец пропусна още възможности за гол чрез Раи, Клод Гонзалвеш и Диниш Алмейда.

Хебър (Пазарджик) - Лудогорец 0:5