Репортаж 10 Ноември 2023

Нова голяма европобеда! Лудогорец удари Фенербахче с 2:0

Лудогорец записа една от най-силните си европейски вечери в последните години. “Орлите” победиха лидера Фенербахче в четвъртия си мач от група “Н” на...

Лудогорец записа една от най-силните си европейски вечери в последните години. “Орлите” победиха лидера Фенербахче в четвъртия си мач от група “Н” на Лигата на конференциите. Якуб Пьотровски и резервата Руан Секо бяха точни за успеха с 2:0.

Разградчани показаха много стабилна игра в отбрана и се възползваха от шансовете си в предни позиции, за да победят един от най-силно представящите се отбори в Европа от началото на сезона. Особено през първото полувреме "орлите" доминираха и на няколко пъти стигнаха до много сериозни положения, но националният вратар на Хърватия Доминик Ливакович имаше ден.

Фенербахче допреди няколко дни бе в серия от 19 поредни победи във всички турнири.

С успеха си днес Лудогорец вече има актив от шест точки и се върна в битката за едно от първите две места, които дават право на участие в елиминациите на турнира. "Фенерите" остават лидер с девет, а втори е датският Нордселанд със седем. Последен е Спартак (Търнава) с една.

Лудогорец - Фенербахче 2:0