Репортаж 5 Ноември 2023

Дуа отново носи победа на Лудогорец

Лудогорец победи с минималното 1:0 Крумовград в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Със спечелените три точки шампионите се изкачиха до първото място...

Лудогорец победи с минималното 1:0 Крумовград в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Със спечелените три точки шампионите се изкачиха до първото място във временното класиране, изпреварвайки отборите на ЦСКА, Черно море и Локомотив Пловдив. Това е трета поредна победа на "орлите" под ръководството на Георги Дерменджиев в първеството. Единственият гол в мача ре0ализира Квадво Дуа през първата част. Така той решава втора поредна среща, след като преди три дни заби два при успеха над Славия с 2:0. След почивката Оливие Вердон също се разписа във вратата на гостите, но попадението не бе зачетено заради засада.

Мачът на „Хювефарма арена” започна с териториално предимство за домакините, които обаче трудно стигаха до чисти положения пред вратата на Благой Макенджиев. Натискът на „орлите” все пак даде резултат в 16-ата минута, когато Квадво Дуа се разписа. След поредното включване на Кайо Видал отляво, топката бе центрирана в наказателното поле, където Божидар Кацаров игра с глава и я отклони на пътя на Спас Делев на далечната греда. Атакуващият играч на домакините веднага с глава комбинира с Квадво Дуа пред голлинията, а нападателят с лекота се разписа. Първоначално страничният съдия отсъди засада, а решението му бе уважено от главния рефер. След преглед на ситуацията с ВАР обаче стана ясно, че има явна грешка на съдийската бригада и в крайна сметка голът правилно бе зачетен.

Второто полувреме започна с натиск на Лудогорец. Футболистите на Георги Дерменджиев се настаниха трайно в половината на своя противник и стигнаха до няколко корнера, с които обаче не затрудниха Благой Макенджиев. Самият вратар на гостите бе много близо до това сам да усложни ситуацията си на терена в 52-ата минута. Топката бе върната към Макендбуев, който не успя да изчисти добре и я прати на пътя на Квайо Видал. Атакуващият футболист на Лудогорец реши веднага да стреля с глава, но ударът му не се получи и стражът на Крумовград услови. В 59-ата минута на срещата в игра за Лудогорец се появиха Якуб Пьотровски и Бърнард Текпетей, а това значително раздвижи играта на домакините. Само две минути след появяването си в игра, Текпетей имаше възможност да стреля след пас на Пьотровски, но ударът му по диагонала бе спасен от Макенджиев.

В 64-ата минута Гонсалвеш намери отлично Сон на десния фланг, бранителят овладя и веднага намери непокрития Текпетей в пеналта. Нападателят стреля силно, но в обсега на вратаря, който отрази. Малко по-късно Лудогорец стигна до втори гол в мача, който обаче не бе зачетен заради засада. Бърнард Текпетей центрира на близката греда, където Недялков успя да я отклони към Квадво Дуа. След изстрела на нападателя топката срещна левия страничен стълб и се озова във Вердон, който стреля точно и реализира. При паса на Недялков към Дуа обаче, нападателят се оказа зад отбраната на гостите. Ситуацията бе дълго разглеждана с ВАР и в крайна сметка голът не бе зачетен.

Лудогорец - Крумовград 1:0