Репортаж 5 Февруари 2013

Лудогорец пада с 2:6 от Атлетико (Паранензе) (видео)

Лудогорец падна тежко с 2:6 от Атлетико Параненсе на старта на турнира "Марбея Къп".

Лудогорец падна тежко с 2:6 от Атлетико Параненсе на старта на турнира "Марбея Къп". Още на загрявката капитанът Емил Гъргоров получи контузия, заради която пропусна срещата. Решаващият момент в двубоя бе в 38-ата минута. Тогава Светослав Дяков пропусна дузпа. Малко след това реферът от Южна Корея отсъди наказателен удар и за бразилците. Зад топката застана Елиаш, който откри резултата. В последните секунди на първото полувреме Маркао удвои резултата, след като беше изведен от Елиаш и прехвърли технично Владислав Стоянов.

През втората част само в рамките на минута - между 63-ата и 64-ата Атлетико вкара още два гола. Дейвид направи 3:0, след като се възползва от груба грешка в центъра на защитата, а в следващата атака Маркао вкара втория си гол в мача, след като проби между трима бранители. В 72-ата минута Лудогорец намали резултата чрез Кишада, който вкара отблизо след центриране отляво. Две минути по-късно бразилците поведоха с 5:1 след автогол на Георги Костадинов. Секунди по-късно Мануел отбеляза за 6:1, а в 84-ата минута Кишада оформи крайния резултат след хубава атака, преминала през Ернандес и Костадинов.

Лудогорец ще продължи участието си в турнира в борбата за 5/8 място. В следващия си мач българският шампион ще срещне Оцелул (Галац).

Лудогорец пада с 2:6 от Атлетико (Паранензе)