Репортаж 8 Февруари 2013

Съдия поряза Лудогорец срещу Оцелул

Лудогорец загуби и втория си мач на турнира "Марбея Къп". Шампионите паднаха с 0:1 от Оцелул (Галац).

Лудогорец загуби и втория си мач на турнира "Марбея Къп". Шампионите паднаха с 0:1 от Оцелул (Галац). Румънците стигнаха до единственото попадение в 43-ата минута. Тогава Йорга се разписа от много спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Йордан Минев. Малко преди това при доста по-категоричен фаул срещу Димо Бакалов в наказателното поле на Оцелул реферът от Испания си замълча.

Лудогорец бе по-добрият и по-комбинативен отбор през целия мач, но така и не успя да стигне до гол. Повечето положения за "орлите" бяха през първото полувреме. Тогава на два пъти се откриха отлични възможности пред Димо Бакалов, но първият път халфът стреля в аут, а след това вратарят Бранец блестящо спаси.

Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев изгледа на живо двубоя от ложата на стадиона в Марбея. Компания му правеше президентът на Атлетико (Паранензе) Бетега, който бе дошъл специално, за да наблюдава шампионите.

На 10 февруари Лудогорец ще изиграе последния си двубой на "Марбея Къп". Съперник е полският Лех.

Съставът на Лудогорец: Чворович – Минев (Витиня - 46'), Гулдан (Барт - 74'), Моци (Мантула - 70'), Кайсара – Дяков (Костадинов - 76'), Генчев (Бургзорг - 57'), Бакалов (Александров - 55'), Ернандес (Безяк - 46'), Стоянов (Милисавлиевич - 46')– Марселиньо