Академия 8 Май 2024

Лудогорец U16 се наложи с 2:0 над Национал (София)

Момчетата от Лудогорец U16 се наложиха с 2:0 над противниците от Национал (София). Мачът от XXVI кръг на Елитната група се игра в комплекс "Гнездо на...

Момчетата от Лудогорец U16 се наложиха с 2:0 над противниците от Национал (София). Мачът от XXVI кръг на Елитната група се игра в комплекс "Гнездо на орли".

Максим Минков пръв се разписа за своя тим в 29-тата минута. Той хладнокръвно изпрати топката във вратата на столичани при изпълнение на дузпа. Нарушението, отсъдено в наказателното поле, бе именно срещу него.

Мартин Николов удвои преднината за Лудогорец в 85-тата минута, след като засече центриране от корнер на Йоан Анастасов.

Димитър Мрънков на два пъти се размина с шанса да направи победата за Лудогорец още по-изразителна, като през второто полувреме негов удар срещна гредата на Национал. Отличната игра на "орлетата" разкри пред тях още голови възможности. Такива не липсваха и пред собствената им врата, но стражът на "зелените" Пламен Пенев опази мрежата си суха, като неколкократно отрази противниковите удари.

Поздравявам момчетата за себераздаването, получи се двуостър мач срещу сериозен отбор. Доволни сме от победата!, заяви гордият наставник на Лудогорец U16 Росен Маринов.

Следващият шампионатен сблъсък на "орлетата" е още тази събота, когато предстои да гостуват на Хебър в Пазарджик.

U16: Лудогорец - Национал 2:0