Академия 7 Май 2024

Елитите на Лудогорец U17 отвяха с 4:1 Славия (София)

Момчетата на Лудогорец до 17 години отвяха с 4:1 съперниците от Славия (София). „Орлетата“ гостуваха на столичния тим за шампионатния мач от XXVI...

Момчетата на Лудогорец до 17 години отвяха с 4:1 съперниците от Славия (София). „Орлетата“ гостуваха на столичния тим за шампионатния мач от XXVI кръг на Елитната група.

Разградчани показаха своите нокти още в самото начало и първото им попадение влезе във вратата на Славия в третата минута след първия съдийски сигнал. С този гол преднина за Лудогорец двата тима посрещнаха почивката.

Хубава атака на разградчани удвои резултата след подновяването на играта. Пробив на Исмет Хасан и извеждащо подаване към Филип Гигов спомогна на голмайстора Елисей Съров да покачи резултата до 2:0. Той оплете кълбото в мрежата на Славия на празна врата.

Елисей Съров съумя да отбележи още веднъж, правейки резултата класически 3:0. Вторият си гол вкара с глава след центриране на Наско Янев. Точен за 4:0 бе Георги Пенев след удар извън наказателното поле.

Домакините успяха да намалят изоставането си в резултата десет минути преди изтичането на редовното време с далечен удар и последвал рикошет.

Поздравявам момчетата за показаните характер и мъжество на терена, както и за демонстрираната добра игра през целия мач, се обърна гордият наставник на Лудогорец U17 Мартин Цирков след края на мача.

Още тази неделя „орлетата“ предстои да гостуват на друг столичен гранд. В шампионатен сблъсък от XXVII кръг ще се изправят срещу ЦСКА (София).