Академия 18 Април 2024

Лудогорец U15 надви с 1:0 Черно море (Варна)

Елитните юноши на Лудогорец до 15 години надвиха с 1:0 съперниците от Черно море (Варна). Мачът от XXIV кръг на първенството се игра в комплекс...

Елитните юноши на Лудогорец до 15 години надвиха с 1:0 съперниците от Черно море (Варна). Мачът от XXIV кръг на първенството се игра в комплекс "Гнездо на орли".

Единственото попадение в срещата бе нанесено от Преслав Стойков, който осигури трите точки за своя отбор. Той намери очертанията на вратата на варненци след самостоятелен пробив. Точното попадение падна с удар извън наказателното поле в 75-тата минута.

Добрата игра на "орлетата" разкри пред тях редица голови ситуации и през двете полувремена. Те изцяло доминираха на терена, като близо до попадение през първата част бяха Николай Попов, Джем Андонов и Ястиян Георгиев. Веселин Атанасов и Тимур Мустафа пропуснаха да нанижат кълбото в мрежата на Черно море след неуспешни изстрели с глава през втората част на мача. Топката срещна гредата в 70-тата минута, когато Ястиян Георгиев отново се размина със заветното попадение.

Поздравявам момчетата, че преследваха победата до последно. Противникът предимно се защитаваше и не успя сериозно да застраши вратата ни, щеше да бъде незаслужено, ако не бяхме спечелили трите точки, коментира старши треньорът на Лудогорец Милен Маринов.

U15: Лудогорец - Черно море 1:0