Академия 18 Април 2024

Елитите на Лудогорец до 16 години спечелиха с 3:2 срещу Пирин (Благоевград)

Момчетата от Елитния тим на Лудогорец до 16 години спечелиха с 3:2 срещу Пирин (Благоевград). Срещата от XXIV кръг на шампионата се игра в комплекс...

Момчетата от Елитния тим на Лудогорец до 16 години спечелиха с 3:2 срещу Пирин (Благоевград). Срещата от XXIV кръг на шампионата се игра в комплекс "Гнездо на орли".

Футболистите на старши треньора Росен Маринов доминираха убедително на терена и през двете части на мача. В резултат, първото полувреме завърши с два гола аванс за талантите на Лудогорец.

Точен за своя тим в 24-тата минута бе Калоян Божков. Той откри резултата след асистенция на Георги Катошев. Преднината за "зелените" удвои Димитър Мрънков след много хубава атака през центъра. Попадението падна в 41-вата минута след пас на Максим Минков.

През първите минути на второто полувреме гостите успяха да намалят изоставането си в резултата. В 58-мата минута Димитър Мрънков вкара второто си попадение за 3:1. Десет минути по-късно опонентите от Пирин оформиха крайния резултат 3:2 след изпълнение на дузпа.

Момчетата на Лудогорец демонстрираха голямо превъзходство на терена, но изтърваха още близо 10 чисти голови ситуации, а на три пъти не случиха късмет и улучиха гредата.

Резултатът не отговаря на показаното от футболистите на терена. Ние имахме надмощие през цялото време, но допуснахме пропуски и две наивни грешки в защита, които ни костваха и двата гола. Ще се постараем да коригираме грешките в атака и в защита за предстоящите мачове, заяви след срещата старши треньорът на Лудогорец U16 Росен Маринов.