Академия 24 Март 2024

Лудогорец U15 надделя с 3:1 над Дунав (Русе)

Футболистите на Лудогорец U15 надделяха с 3:1 над Дунав (Русе). Мачът от XX кръг на Елитната група се игра в комплекс "Гнездо на орли". През първото...

През първото полувреме "орлетата" не успяха да разгърнат напълно своите възможности. С пропуски се отчетоха Тимур Мустафа, Николай Попов и Ястиян Георгиев. Така двата тима се оттеглиха на почивката при нулев резултат.

След поднавяването на играта момчетата на старши треньора Милен Маринов вдигнаха оборотите на игра и резултатите не закъсняха. Резултатът откри Преслав Стойков в 50-тата минута, оплитайки кълбото в мрежата на Дунав с елегантен гол с пета. Пет минути по-късно авансът за Лудогорец удвои Веселин Атанасов след асистенция на Тимур Мустафа. В 78-та минута Дунав успя да намали изоставането си в резултата с попадение след далечен удар. Само минута по-късно Тодор Тодоров оформи крайният резултат 3:1 след асистенция на Веселин Атанасов.

Не влязохме в играта по най-добрия начин, макар през първата част да създадохме голови ситуации. През второто полувреме вдигнахме скоростта на игра и закономерно стигнахме до успеха, коментира старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

U15: Лудогорец - Дунав (Русе) 3:1