Репортаж 23 Март 2024

Лудогорец загуби с 2:3 от Стяуа

Лудогорец загуби с 2:3 от Стяуа Букурещ в контролна среща, която се игра на стадион „Хювефарма Арена“. Още в 1-ата минута Клод Гонсалвеш си вкара...

Още в 1-ата минута Клод Гонсалвеш си вкара автогол и така румънския тим излезе напред. В 24-ата минута португалецът се реваншира, след като изравни с глава след отлично подаване на Аслак Фон Витри.

До края на първата част паднаха още два гола. Стяуа отново поведе в 33-ата минута с попадение на Паулиньо Мигелес. Пет минути по-късно Руан Круз отново възстанови равенството. Бразилецът се разписа с глава след центриране на Спас Делев отдясно.

През втората част гостите от Букурещ излязоха за трети път напред в резултата, след като вкараха дузпа в 67-ата минута. Точен от бялата точка бе Богдан Кипирлиу. Малко след това пък Квадво Дуа също получи шанс да изпълни единадесетметров наказателен удар. Швейцарецът обаче не успя да вкара, след като вратарят на Стяуа спаси неговия удар.

За Стяуа игра Адриан Попа, който бе футболист на Лудогорец през 2018 г.

Лудогорец - Стяуа 2:3