Репортаж 8 Декември 2017

Голям Лудогорец направи 1:1 с Хофенхайм и се класира на 1/16 финал в Лига Европа

Лудогорец изигра поредния си голям мач в евротурнирите. Шампионите направиха 1:1 с Хофенхайм в последната среща от група С на Лига Европа и се...

Лудогорец изигра поредния си голям мач в евротурнирите. Шампионите направиха 1:1 с Хофенхайм в последната среща от група С на Лига Европа и се класира на 1/16 финал в същия турнир за трети път в историята си. "Орлите" завършиха на второ място на точка зад Брага, който загуби от Истанбул Башакшехир с 1:2. Филип Охс откри резултата в 25-ата минута. Вандерсон изравни в 62-ата след отлично отиграване. Лудогорец доигра мача с 10 души, след като Клаудио Кешерю бе изгонен пресилено в 80-ата минута.

Домакините от Хофенхайм отбелязаха гол през първото полувреме с единствения си удар в очертанията на вратата. "Орлите" владееха повече топката, но така и не успяха да затруднят Кобел.

На почивката треньорът Димитър Димитров пусна в игра Клаудио Кешерю и Лудогорец заигра доста по-офанзивно. Шампионите имаха превъзходство и положенията пред вратата на Хофенхайм зачестиха. Изравнителният гол падна в 62-ата минута, когато Марселиньо изведе Вандерсон в чиста позиция. Халфът се пребори със защитник на германския тим и от трудна позиция изпрати топката в мрежата. В 73-ата минута българският шампион можеше да осъществи пълен обрат, когато при бърза контраатака Вандерсон и Мисиджан излязоха срещу един бранител на домакините, но бразилецът се поколеба какво да прави и сбърка.

В последните минути германците пробваха натиск, но не стигнаха до сериозни положения пред Ренан. Лудогорец пък пропусна "златен" шанс в 90-ата минута, когато Върджил Мисиджан не успя да се разпише на празна врата.

Лудогорец ще бъде непоставен при жребия на 11 декември в Нион. Арсенал, Милан, Атлетико Мадрид и Спортинг Лисабон са част от потенциалните съперници на "орлите" на 1/16 финала в Лига Европа.

ХОФЕНХАЙМ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Филипс Охс (25')
1:1 Вандерсон (62')

Хофенхайм: Грегор Кобел, Феликс Паслак, Александър Росипал, Джъстин Хоогма, Ермин Бичакчич, ФИлип Охс (55 - Мерис Шкендерович), Симон Лоренц, Робин Хак, Еужен Полански, Хавард Нордвейт, Реоберт Жул (69 - Йоханес Бюлер).

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Козмин Моци, Игор Пластун, Светослав Дяков, Яцек Горалски (46 - Клаудиу Кешерю), Вандерсон (86 - Георги Терзиев), Абел Анисе, Върджил Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Марселиньо (88 - Лукас Саша).

Жълти картони: Ермин Бичакчич, Роберт Жул (Хофенхайм); Светослав Дяков, Върджил Мисиджан, Натанаел (Лудогорец).

Червен картон: Клаудиу Кешерю (Лудогорец).

Хофенхайм - Лудогорец 1:1