Репортаж 9 Април 2017

След 24 мача без загуба Лудогорец падна в Разград

Лудогорец прекъсна серия от 24 мача без загуба в българското първенство. В мач от плейофите на първата шестица в Първа професионална лига шампионите...

Лудогорец прекъсна серия от 24 мача без загуба в българското първенство. В мач от плейофите на първата шестица в Първа професионална лига шампионите паднаха с 0:1 от Дунав на своя стадион в Разград. Попадението бе дело на Самир Аясс в 45-ата минута. Той се разписа отблизо с глава.

Лудогорец имаше тотално превъзходство през целия двубой. Преди почивката Марселиньо и Вандерсон пропуснаха да отбележат. Удар на Клаудио Кешерю пък срещна страничната греда.

През втората част Лудогорец атакуваше постоянно, като гостите се бяха прибрали в защита и разчитаха на контраатаки. Вандерсон и влезлият като резерва Жоао Пауло бяха близо до изравнителното попадение, но в неделя вечер шампионите нямаха ден.

В 20-ата минута контузия получи левият бек Натанаел, заради което бе заменен принудително от Йордан Минев.
След кръга Лудогорец води на втория Левски с 13 точки. Двата отбора се срещат в Разград идния петък.

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ (РУСЕ) 0:1

0:1 Самир Аясс (45')

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел (28 - Йордан Минев), Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Густаво Кампаняро, Лукас Саша (71 - Джоди Лукоки), Марселиньо, Вандерсон, Върджил Мисиджан (63 - Жоао Пауло), Клаудиу Кешеру

Дунав: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Христофор Хубчев, Петър Патев, Самир Аясс (66 - Мирослав Будинов), Юлиян Ненов (54 - Диян Димов), Бирсент Карагарен (86 - Марио Петков), Бранимир Костадинов, Ндуйе Мойеци

Жълти картони: Густаво Кампаняро, Сисиньо, Марселиньо (Лудогорец); Станислав Антонов, Бирсент Карагарен (Дунав).

Лудогорец - Дунав (Русе) 0:1