Академия 5 Март 2023

Лудогорец III с отлично 6:0 над Устрем в Дончево

Лудогорец III удари с 6:0 Устрем в Дончево в мач от XVIII кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Отличи се Петър Кирев, който за 37 минути...

Лудогорец III удари с 6:0 Устрем в Дончево в мач от XVIII кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Отличи се Петър Кирев, който за 37 минути заби четири гола.

Точно Кирев откри резултата в 5-та минута, а асистенцията бе на Тончо Георгиев. Само три минути по-късно стрелецът вкара за 2:0, а последния пас даде Георги Караиванов. Петър Кирев оформи своя хеттрик в 35-та минута, като стреля от над 30 метра, а топката прехвърли слисания вратар на домакините. Само две минути по-късно отново той опъна мрежата за четвърти път. Кирев се възползва от хубаво подаване на Георги Янев зад гърба на защитата. До почивката "орлите" вкараха и пети гол. След центриране на Никола Тодоров точен беше Стивън Вълчев.

След подновяването на играта падна само едно попадение. Реализира го Боил Цветков в 58-та минута, а асистенцията бе на Георги Янев.

Въпреки лошия терен изиграхме силен мач. Момчетата много се стараха, доволен съм от всички, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.