Репортаж 1 Октомври 2023

Лудогорец удари Левски като гост

Лудогорец победи Левски с 1:0. Голът на Руан в 25-ата минута изпрати трите точки в Разград. В състава на Ивайло Петев също е интересно. Там на...

Лудогорец победи Левски с 1:0. Голът на Руан в 25-ата минута изпрати трите точки в Разград.

В състава на Ивайло Петев също е интересно. Там на вратата бе Серджио Падт заменил Симон Слуга. Пред него треньорът на заложи на същите 10. Любопитно бе присъствието на Сонко Сундберг, бивш защитник на Левски, в състава на Лудогорец, който игра силно.

Първият удар в мача отправи Ел Джимили след едва няколко секунди игра, но в аут. В началото нервите взеха връх, като имаше спречквания между Краев и Текпетей, както и между Кордоба и Пьотровски. В 25-ата минута Лудогорец поведе. Якуб Пьотровски даде чудесен пас към Руан, който с топовен изстрел не остави шансове на Пламен Андреев. Последваха неприятни сцени, като Текпетей бе ударен с бутилка при радостта след попадението.

След гола Лудогорец заигра по-добре. Така при фаул в 39-ата минута Иван Йорданов пробва да вкара на Пламен Андреев, но не намери вратата. Последва добро положение за Левски. Хубав удар отправи Уелтън с десния крак, но отлична намеса направи Серджио Падт.

В началото на втората част пред Текпетей се откри възможност да стреля, но Пламен Андрее спаси. Последваха удари на Рикардиньо и Уелтън, които бяха блокирани.

И през втората част нервите бушуваха на терена, като изключително любопитно беше единоборството между Андриан Краев и Якуб Пьотровски.

Левски беше много близо до изравняването след час игра. „Сините“ изпълниха бързо фаул, Ел Джемили намери добре Риакрдиньо, който стреля веднага, като гредата спаси Лудогорец и в частност Серджио Падт.

В 73-ата минута Пламен Андреев спаси мощен изстрел на Аслак фон Витри. Последва грешка на Келиан ван дер Каап, топката се озова в Руан, който обаче не успя да отправи добър изстрел.

В последните минути Ивайло Петев направи смяна, изваждайки Текпетей и пускайки вместо него централния защитник Франко Русо. Това даде нужния ефект и Лудогорец постигна ценна победа.

Левски - Лудогорец 0:1