Репортаж 28 Септември 2023

Лудогорец II се върна към победите с 3:1 над Спортист (Своге)

Лудогорец II се върна към победите с хубав успех с 3:1 над Спортист (Своге). Мачът бе от програмата на XI кръг в първенството на Втора лига и се...

Лудогорец II се върна към победите с хубав успех с 3:1 над Спортист (Своге). Мачът бе от програмата на XI кръг в първенството на Втора лига и се игра на стадион "Гнездо на орли". Като титуляри за дубъла на Шампионите започнаха Педро Енрике и Рай Насименто.

Срещата започна по най-добрия начин за разградчани, след като Хюсеин Кельовлуев отбеляза с глава за 1:0 още в 4-та минута. Попадението бе изработено от Рай Насименто, който предоля двама футболисти на съперника по левия фланг и центрира прецизно в наказателното поле. В 16-та минута Лудогорец II удвои преднината си. Точен, отново с глава, бе Бранимир Костадинов. В 25-та минута Педро Енрике бе близо до попадение, след като отблизо засече с глава центриране на Петър Георгиев от ъглов удар. Топката обаче прелетя над вратата. В 29-та минута Спортист върна един гол. Реализира го след корнер Радослав Живков. В добавеното време Рай изпълни добре пряк свободен удар, но Ивайло Василев успя да спаси.

След подновяването на играта гостите потърсиха изравняване, но това отвори повече пространства за "орлите", които стигнаха до трети гол в 57-та минута. Вкара го Рай Насименто, който се освободи технично от прекия си пазач и завърши с точен удар в далечния ъгъл. В 77-та минута Калоян Йосифов стреля опасно от дъгата пред наказателното поле. Дамян Христов обаче внимаваше, плонжира ефектно и спаси.

Отборът изигра добър мач, доминирахме в дълги периоди от срещата и бяхме по-креативни в атака. Не съм доволен, че за за пореден път допуснахме гол след ъглов удар. Хубавото е, че излязохме от негативната серия с убедителен успех, коментира след края на двубоя старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II -  СПОРТИСТ II  3:1

1:0 Хюсеин Кельовлуев (4)

2:0 Бранимир Костадинов (16)

2:1 Радослав Живков (29)

3:1 Рай Насименто (57)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Педро Енрике, Рай Насименто, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Димитър Илиев, Йоан Йорданов, Петър Георгиев, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров (капитан)

Спортист (Своге): Ивайло Василев, Мартин Сандов, Георги Маджаров, Павлин Чиликов, Владимир Сиромахов, Лионел Самба, Александър Бастунов, Йоан Маринов, Осман Дембеле, Радослав Живков, Светослав Диков (капитан)