Репортаж 23 Септември 2023

Лудогорец II отстъпи с 1:2 на ЦСКА 1948 II

Лудогорец II отстъпи с 1:2 на ЦСКА 1948 II в мач от X кръг на първенството във Втора лига. Срещата се игра в комплекс "Царско село" в столичния...

Лудогорец II отстъпи с 1:2 на ЦСКА 1948 II в мач от X кръг на първенството във Втора лига. Срещата се игра в комплекс "Царско село" в столичния квартал "Драгалевци". Дебют в професионалния футбол направи роденият през 2006 г. Кристиян Николов.

През първата част на два пъти капитана на "орлите" Цветослав Петров отправи опасни удари към вратата, пазена от Станислав Нисторов. В първия случай топката премина над вратата, а във втория - стражът спаси. В добавеното време Бранимир Костадинов откри резултата и разградчани се оттеглиха за почивка с гол аванс.

След подновяването на играта Емил Виячки изравни в 65-та минута. При този резултат Росен Иванов от удобна позиция не намери очертанията на вратата. Малко по-късно Петър Георгиев излезе очи в очи с Нисторов, но се забави и топката му бе избита от бранител. В 88-та минута домакините стигнаха до пълен обрат с попадение на Илия Русинов.

С оглед показаното на терена равенството нямаше да е незаслужено. За отбелязване е добрата ни игра в защита, с изключение, разбира се, на двете ситуаии при головете на съперника, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЦСКА 1948 II  -  ЛУДОГОРЕЦ II 2:1

0:1 Бранимир Костадинов (45 + 2)

1:1 Емил Виячки (65)

2:1 Илия Русинов (88)

ЦСКА 1948: Станислав Нисторов, Пиер Ндифон, Теодор Иванов, Емил Виячки, Том Зарандона, Мартин Атанасов, Талис Кантахеде, Стоян Стоичков, Преслав Антонов, Мариян Тонев, Валентин Йосков

Лудогорец II: Пламен Пепеляшев, Методий Стефанов, Педро Енрике, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Димитър Илиев, Йоан Йорданов, Петър Георгиев, Росен Иванов, Цветослав Петров, Хюсеин Кельовлуев

ЦСКА 1948 II - Лудогорец II 2:1