Лудогорец II стартира зимната си подготовка
Лудогорец II стартира зимната си подготовка на 5 януари 2026 г. с провеждането на задължителни медицински изследвания. Тодор Живондов ще изведе отбора за първа тренировка на 6 януари, като цялата подготовка ще премине на футболната академия на Лудогорец в Разград, където условията за работа са отлични за този период
В хода на подготвителния период вторият отбор на „орлите“ ще изиграе пет контролни срещи, като мястото на провеждане ще бъде определяно спрямо метеорологичните условия:
- 21 януари – Лудогорец срещу Дунав (Русе)
- 24 януари – Лудогорец срещу Локомотив (Горна Оряховица)
- 28 януари – Лудогорец срещу Миньор (Перник)
- 31 януари – Лудогорец срещу Академик (Свищов)
- 4 февруари – Лудогорец срещу Янтра (Габрово)
16-годишните таланти Ястиян и Тимур ще се включат в тренировъчния процес на втория отбор, а Елисей Съров, Николай Николов, Валентин Валентинов, Георги Пенев и Симеон Шишков, ще проведат зимната си подготовка с представителния отбор по време на лагера в Белек, Турция.