Клуб 25 Юли 2013

Велик Лудогорец разгроми Слован и влезе в историята (снимки и видео)

Лудогорец изигра велик мач и постигна първа историческа победа в европейските клубни турнири.

Лудогорец изигра велик мач и постигна първа историческа победа в европейските клубни турнири. С два гола на Дани Абало и един на Иван Стоянов "орлите" размазаха с 3:0 словашкия първенец Слован и с общ резултат 4:2 продължават в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Там чака сръбският гранд Партизан, който отстрани арменския Ширак след две равенства - 1:1 в Гюмри и 0:0 в Белград.

В сряда вечер пред 5000 страхотни зрители на "Лудогорец Арена" момчетата на новия треньор Стойчо Стоев взеха инициативата от първата секунда и още в 3-ата минута поведоха. Празнуващият рожден ден Иван Стоянов откри резултата с красив гол. Нападателят засече от воле центриране отдясно на Жуниор Кайсара. Само девет минути по-късно резутатът стана 2:0. Дани Абало бе изведен страхотно зад защитата на словаците и с техничен удар от малък ъгъл изпрати топката в мрежата. Това бе първо попадение на испанеца със зеления екип. В следващите минути Лудогорец продължи да атакува и до края на първото полувреме изпусна още куп положения. Марселиньо и Безяк бяха най-близо до ново попадение, но вратарят Путноцки имаше късмет.

Втората част не се отличаваше от първата. Шампионите бяха пълни господари на терена и играха за страхотната публика на стадиона. Слован трудно стигаше до вратата на Владо Стоянов, а "орлите" на няколко пъти пропуснаха да направят резултата класически. В актива на Лудогорец влиза и една греда на Иван Стоянов. В 50-ата минута той получи добро подаване от Христо Златински, но прехвърлящият му удар се отби от горната греда. Дани Абало сложи край на сблъсъка със Слован в 79-ата минута, когато заби второто си попадение за 3:0. Бившият играч на Селта получи отличен пас от Димо Бакалов и останал в чиста позиция прокара технично топката покрай Путночки. Буквално в последните секунди гредата за втори път спаси Слован след удар на Йордан Минев.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛОВАН 3:0 (4:2 общ резултат)

1:0 Стоянов (3)
2:0 Абало (12)
3:0 Абало (79)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 4.Теро Мантула, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков, 23.Христо Златински, 17.Даниел Абало (83' 7.Александров), 73.Иван Стоянов (70' 19.Бакалов), 84.Марселиньо (61' 8.Ешпиньо), 9.Роман Безяк
ТРЕНЬОР: Стойчо Стоев

СЛОВАН: Путноцки, Йосимов, Горосито, Колчак, Жофчак, Милинкович, Багайоко, Якюбек (75' Сумах), Халенар, Кладрубски, Пелтиер (70' Форш)
ТРЕНЬОР: Самуел Словак