Репортаж 19 Май 2013

Лудогорец загуби нещастно на Герена (видео)

Лудогорец загуби нещастно с 0:1 от Левски на Герена и сдаде първото място в класирането.

Лудогорец загуби нещастно с 0:1 от Левски на Герена и сдаде първото място в класирането. Момчетата на Ивайло Петев играха добре, но пропуски пред вратата на Пламен Илиев донесоха кошмарния завършек.

В началото на срещата "орлите" бяха малко по-напористи, като далечни изстрели опитаха Мирослав Иванов и Иван Стоянов. И в двата случая обаче топката се отбиваше от футболист на столичани. В следващите няколко минути играта бе доста накъсана. Двата отбора често губеха притежанието на топката, като преобладаваха сбърканите подавания и нарушенията. Даниел Димов спъна набралия скорост в предни позици Безяк и гостите стигнаха до пряк свободен удар от добра позиция, докато защитникът получи жълт картон. Шутът на Миро Иванов обаче срещна стената. Малко след това домакините стигнаха до разбъркване пред вратата на гостуващия тим, но там Владислав Стоянов показа, че следи случващото се на терена и боксира на сигурно. На отсрещната врата Иван Стоянов би над вратата от фаул. В средата на първото полувреме Рене Михелич отправи топовен изстрел от петнайсетина метра, но топката профуча покрай дясната греда на разградчани. Марселиньо също опита късмета си с изстрел от 25 метра, но топката мина покрай вратата. Ивайло Петев бе принуден да прави смяна, след като Роман Безяк се контузи. Треньорът на Лудогорец пусна бразилеца Жуниор Кишада.

След почивката двата тима вдигнаха оборотите, но все още не можеха да стигнат до чисто голове положение. В 53-тата минута гостите изпълниха много бързо поредния фаул и Кишада бе изведен в страхотна позиция сам срещу вратаря на домакините. Бразилецът обаче стреля право в ръцете на Пламен Илиев. Четвърт час преди края на мача Кишада направи втори голям пропуск. Останал сам срещу Илиев нападателят се забави и не успя да нанесе точен удар. В 77-та минута влезлият като резерва Базил Де Карвальо получи добър пас от Стефан Велев. Африканецът "хвана" топката от воле с десния крак, но стреля в близкия ъгъл, покрит отлично от Владислав Стоянов. Пет минути преди края на редовното време Любомир Гулдан получи втори жълт и червен картон. Въпреки че останаха с 10 души шампионите имаха още един шанс в добавеното време, но Иван Стоянов стреля във вратаря. Кошмарът за Лудогорец стана факт в 92-ата минута. Тогава Станислав Ангелов шутира извън наказателното поле, като топката срещна крака на резервата Бургзорг и влетя неспасяемо във вратата.

"Честитя победата на Левски. Когато не вкараш, е нормално да загубиш. За съжаление ние имахме няколко абсолютни чисти положения, които можехме да реализираме", бе първият коментар на изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев. "Искам да благодаря на нашите момчета, които затвърдиха Лудогорец като силен фактор в шампионата. Ние занапред ще запазим този облик на отбора. Искам да благодаря и на нашите фенове. Надявам се те да бъдат, колкото се може повече. Единственият тим, който се опълчи на Левски е Лудогорец“, допълни Петричев.

Левски - Лудогорец 1:0