Репортаж 20 Октомври 2024

Лудогорец с поредна победа с чиста мрежа

Лудогорец загря с поредна победа с чиста мрежа за визитата си на Андерлехт в мач от Лига Европа, който е на 24 октомври, четвъртък. „Орлите“ победиха...

Лудогорец загря с поредна победа с чиста мрежа за визитата си на Андерлехт в мач от Лига Европа, който е на 24 октомври, четвъртък. „Орлите“ победиха само с 2:0 Септември Сф на стадиона в столичния квартал „Надежда“, като момчетата на Николай Митов играха с 10 души от 20-ата минута, когато червен картон получи Георги Върбанов. По този начин „зелените“ отново дръпнаха с 3 точки пред Левски, като имат и мач по-малко.

Шампионите можеха да поведат след едва няколко секунди игра, като Димитър Шейтанов сбърка сериозно, подарявайки топката на Рик, който обаче не уцели вратата. В 14-ата минута „орлите“ направиха отлична контраатака, като Агибу Камара изведе Рик по лявото крило, той финтира Полендаков и стреля, но за щастие на домакините – в аут. В 20-ата минута Септември Сф остана с човек по-малко. Директен червен картон получи Георги Върбанов, който спря излизащия фронтално сам срещу вратаря Кайо Видал и логично бе изгонен. 12 минути след това гостите направиха двоен пропуск. Първо Руан стреля, а след това и Нареси. При последвалия корнер Чочев би с глава – в аут.

Логичното се случи във втората минута на добавеното време на първата чат. След центриране от корнер Чочев стреля с глава, Шейтанов изби впечатляващо, след това обаче Очаи и Моран не се намесиха добре и за Руан Круз не беше проблем да отбележи петото си попадение от началото на сезона.

Интригата в срещата приключи в 55-ата минута. Кайо Видал направи поредния си пробив отдясно и центрира към Чочев, който стреля с глава, топката се удари в гредата и в гърба на Мартин Христов и влезе в мрежата на Септември – 2:0 за шампионите. След този момент темпото на игра спадна, защото всичко вече беше ясно. И нормално – гостите спестиха сили за гостуването на Андерлехт от Лига Европа, което е в четвъртък.

Септември (София) - Лудогорец 0:2