Репортаж 27 Април 2013

Лудогорец игра за публиката и победи с 4:1 Ботев (Вр) (видео)

Лудогорец зарадва верните си фенове в региона с най-изразителната си победа от началото на пролетния дял в първенството.

Лудогорец зарадва верните си фенове в региона с най-изразителната си победа от началото на пролетния дял в първенството. "Орлите" спечелиха с 4:1 срещу Ботев (Вр) и запазиха преднината си от две точки пред Левски. Мирослав Иванов, Димо Бакалов, Михаил Александров и Иван Стоянов се разписаха за шампионите. В края на двубоя Шоко си отбеляза автогол.

През първото полувреме Лудогорец имаше тотално превъзходство и логично стигнаха до три безответни гола. Пръв вкара капитанът на "орлите" Мирослав Иванов в 20-ата минута. Халфът прати с глава топката в мрежата след центриране отдясно. Само десет минути по-късно резултатът стана 2:0. Димо Бакалов се възползва от хитър пас на Шоко и отблизо направи вратаря Митов безпомощен. Така полузащитникът се отчита с попадение във втори пореден сблъсък. Бакалов заби и при успеха с 2:1 над Миньор в Перник миналия кръг. Четири минути преди почивката резултатът стана класически. Кишада изведе Кайсара сам срещу вратаря на Ботев, Митов спаси, но топката попадна в Михаил Александров, който на празна врата не сбърка.

Лудогорец имаше пълно надмощие и през второто полувреме. След серия пропуски пред Митов четвъртият гол падна в 80-ата минута. Негов автор стана влезлият като резерва Иван Стоянов. Така нападателят най-после избяга от малшанса, който го преследваше пред противниковата врата от началото на пролетния полусезон. В самия край Шоко си отбеляза автогол, с което фиксира крайното 4:1.

В следващия кръг шампионите имат нова домакинска среща. В петък в Разград пристига Черноморец. Мачът е от 16,30 часа.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ВРАЦА) 4:1

1:0 Мирослав Иванов 19
2:0 Димо Бакалов 30
3:0 Михаил Александров 42
4:0 Иван Стоянов 80
4:1 Шоко 84-автогол

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Голубович, 80. Кайсара, 20. Шоко, 33. Гулдан, 27. Моци, 10. Ернандес, 18. Дяков (55 - 8. Генчев), 22. М. Иванов (к) (66 - 14. Бургзорг), 11. Кишада, 7. Александров, 19. Бакалов (45 - 73. Ив. Стоянов)

Треньор: Ивайло Петев

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Митов, 22. Куанг, 15. Савич, 19. Маринов, 3. Жайро (33 - 16. Тонев), 4. Петров, 11. Якимов, 5. Висенте (45 - 20. Георгиев), 18. Велев, 7. Илиев (к) (63 - 14. Николов), 17. Коконов

Треньор: Антони Здравков

СЪДИЯ: Мартин Богдев

Лудогорец игра за публиката и победи Ботев (Вр) с 4:1