Академия 6 Октомври 2024

Лудогорец U16 надви с 2:0 Септември (София) и оглавява Елита

Лудогорец U16 надви с 2:0 Септември (София) като домакини в IX кръг на Елитното първенство. След спечелените три точки юношите на „орлите“ еднолично...

Лудогорец U16 надви с 2:0 Септември (София) като домакини в IX кръг на Елитното първенство. След спечелените три точки юношите на „орлите“ еднолично държат лидерството във временното класиране с актив от 25 точки, или с 4 повече от столичния си съперник, но и с мач повече.

И двете попадения в срещата бяха реализирани през първата част. Резултатът откри Джем Андонов в 25-тата минута след асистенция на Преслав Стойков. Само 10 минути по-късно Петър Клявков удвои, а за попадението спомогна асистенция на Васил Иванов.

Добрата игра на младите „орли“ разкри пред тях още възможности за по-изразителна победа. Още в 12-тата минута Тимур Мустафа се озова непосредствено пред вратата на Септември, но стражът на столичани спаси неговия изстрел. През второто полувреме Веселин Атанасов излезе очи в очи с противниковия вратар, но топката срещна страничния стълб на вратата. Пропуски натрупаха още Петър Клявков, Васил Иванов и Ястиян Георгиев.

В днешния мач момчетата се изправиха срещу един от най-стойностните отбори в групата. Нашият отбор изигра много силно първо полувреме, в което можехме да си осигурим по-комфортна преднина. През втората част ограничихме пространствата, с което не позволихме на противника да създаде опасности пред нашата врата. Имахме добре изградени атаки, но не успяхме да запишем по-категорична победа. Поздравявам момчетата за себераздаването, изглеждаха почти перфектно. Щабът и ръководството сме доволни от видяното днес, анализира представянето на своя тим наставникът на Лудогорец U16 Милен Маринов.

В предстоящия X кръг на Елитното първенство до 16 години неговите „орли“ ще гостуват на Пирин в Благоевград.

U16: Лудогорец - Септември (София) 2:0