Академия 5 Октомври 2024

Лудогорец U14 разгроми с 8:0 Фратрия (Бенковски)

Лудогорец U14 отвя с 8:0 Фратрия (Бенковски) като гости в мача от IV шампионатен кръг. След убедително спечелените безапелационни три точки, юношите...

Лудогорец U14 разгроми с 8:0 Фратрия (Бенковски) като гости в мача от IV шампионатен кръг. След убедително спечелените безапелационни три точки, юношите на шампионите остават начело на таблицата и непобедени с актив от 12 точки.

В мача малките "орли" се изправиха срещу с една година по-големите си опоненти. И макар началните минути на срещата да предложиха единоборства на терена, гостите бързо приведоха топката изцяло в свое владение. През първата част на мача малките "орли" оформха класическия резултат 3:0, а до края на дввубоя добавиха още 5 гола в своя полза. С хеттрик се отличи Ник Георгиев,  с по още един гол се изявиха Йоан Пламенов, Радослав Пантаджиев, Борис Станчев, Александър Димитов и Габриел Василев.

Доволни сме от представянето на момчетата в днешния мач и че успяхме да отговорим на агресията на противниците, коментира старши треньорът на Лудогорец U14 Трифон Панев.

Именно срещу същия този съперник от Бенковски миналата седмица 14-годишните "орли" записаха разгромната победа с 9:0 в бараж за Купата на БФС.

Следващата седмица ще тества силите на момчетата от Разград в два шампионатни сблъсъка. Първият ще изиграят в четвъртък като част от осминафиналите за Купата на БФС, а в неделя ще домакинстват на Черно море в мач от V шампионатен кръг.