Академия 5 Октомври 2024

Елитите на Лудогорец U17 се наложи с 3:1 над Фратрия (Бенковски)

Елитният отбор на Лудогорец U17 се наложи с 3:1 над Фратрия (Бенковски). Момчетата от Разград пътуваха за срещата от VIII шампионатен кръг. Началото...

Началото на мача не започна обещаващо за младите "орли", които допуснаха извеждащ гол още след пет минути игра. Попадението бе реализирано от статично положение. След като гостите поведоха в резултата обаче играчите на Росен Маринов отвърнаха с бърза и адекватна реакция и закономерно изравниха в 22-рата минута. Точен за 1:1 бе Ивайло Тодоров, който наниза топката в мрежата на Фратрия с глава. Голът падна след центриране на Илиян Гатински. Само 7 минути по-късно Максим Минков удвои резултата, с което разградчани обърнаха мача в своя полза. Асистенцията за точното попадение бе дело на Никлай Николов. Отново Максим Минков бе точен в 44-тата минута за 3:1, с което оформи и крайният победен резултат. Асистенцията този път бе на Деян Осман.

Всички голове в срещата бяха отбелязани през първото полувреме, като пред юношите на Лудогорец се разкриха още ситуации, с които можеха да увеличат головата разлика. До края на редовните 90 минути те съумяха да запазят водачеството и доминацията си в играта, както и контрола над събитията на терена.

Треньорският щаб сме доволни от постигната победа и спечелените три точки. Имаме забележки към някои моменти от играта, в които не бяхме на нужното ниво. Продължаваме да се готвим за следващиия мач, коментира наставникът на Лудогорец U17 Росен Маринов.

В предстоящия IX шампионатен кръг неговите футболисти ще приемат на свой терен опонентите от столичния тим Славия. Мачът е насрочен за идната неделя.