Академия 26 Април 2013

Лудогорец загуби от Левски във финала за Купата на БФС (снимки)

Юношите на Лудогорец, набор 1997 г. с треньор Атанас Димов, се държаха достойно, но загубиха с 1:3 от Левски във финала за Купата на БФС.

Юношите на Лудогорец, набор 1997 г. с треньор Атанас Димов, се държаха достойно, но загубиха с 1:3 от Левски във финала за Купата на БФС. В по-голямата си част мачът на стадион "Раковски" в Севлиево бе равностоен, като на талантите от "Гнездо на орли" не достигна шанс.

"Сините" поведоха с 2:0 само за пет минути през първото полувреме. Пръв се разписа Марио Христов в 27-ата минута. Последва попадение на Георги Йомов в 32-ата. Две минути почивката "орлите" все пак се върнаха в мача. Даниел Гергов реализира след центриране отдясно, с което съхрани надеждите на талантите от Лудогорието.

Второто полувреме започна с греда за Левски и пропуск за Лудогорец. Томас Цвятков не успя да се разприше от удобна позиция. В 65-ата минута "сините" стигнаха до трети гол, дело на Кристиян Лачев. Той бе изведен сам срещу Господинов и не сбърка. До края момчетата на Атанас Димов опитаха всичко, то така и не успяха да отбележат второ попадение.

Съставът на Лудогорец: Емил Господинов, Петър Петов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Даниел Гергов, Денислав Александров, Илия Джепков (к), Светослав Бонев, Томас Цвятков, Станчо Тодоров, Мартин Кирилов